Podzimní ligový finiš v Olomouci

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 14. kolo út 22. 12. 2020, 15:00

Zběsilé předvánoční tempo první ligy je ve svém finiši, zbývá odehrát poslední zápas. V přímém souboji si to náš Jablonec rozdá se Sigmou Olomouc, souboj třetího se čtvrtým začíná na Hané už v 15 hodin a vysílá ho stanice ČT Sport.

Sigma táhne skvostnou sérii jedenácti zápasů bez prohry, hořkost porážky poznala naposledy na konci srpna! Co hanácký tým ale trápí, to je počet nezvládnutých zápasů, kdy Látalův tým vedl, jenže nakonec bral jen bod za remízu. Přesně takovýmto vývojem totiž skončilo všech pět posledních zápasů Olomouce, vždy se po vedení zrodila remíza 1:1. „Naše série je pozitivní, ale taky negativní. Sráží nás, když ztrácíme body v závěru,“ říká ke stále se opakujícímu vývoji zápasů olomoucký kouč Radoslav Látal. Naposledy se fotbalisté z Androva stadionu představili ve výborném světle na pažitu Ostravy, jenže i zde skončil zápas remízou 1:1, Hanáky tentokrát vychytal totiž skvělý Laštůvka. „V Ostravě byl ale náš výkon výborný, bylo to jiné než s Příbramí nebo Budějovicemi. Šlapali jsme celých devadesát minut a zasloužili jsme si víc bodů, než máme. Na tento výkon chceme navázat v úterý. Jablonec je těžký soupeř, má doopravdy kvalitní kádr. Ale i v minulé sezoně jsme se přesvědčili, že se dají porazit. Chceme se odpíchnout od zápasu v Ostravě, když zopakujeme nebo ještě vystupňujeme výkon z posledního zápasu, tak se nemáme čeho bát,“ je přesvědčený kouč čtvrtého týmu ligové tabulky.

Jablonečtí fotbalisté jsou v závěru roku ve famózní rozpoložení, vyhráli pátý ze šesti posledních ligových zápasů a neprohráli už šestkrát v řadě. Definitivní tečku za podzimní částí sezony udělají radovi hoši na Andrově stadionu v Olomouci, v nadupaném prosincovém programu se náš tým vydá už na třetí dálkový výjezd na Moravu. V jablonecké výpravě budou chybět zranění Kubista a Kratochvíl, pro žluté karty nebude moci nastoupit útočník Schranz. „Čekáme kvalitního soupeře, viděli jsme ho teď na zápase v Ostravě, kde Olomouc měla vyhrát, měla spoustu šancí. Je vidět, že po domácím zápase s Budějovicemi proběhla nějaká kritika a zápas s Baníkem byl úplně jiný. Prakticky po celý zápas byli hosté lepší a jen díky Laštůvkovi nedali góly. Na druhou stranu pro nás bylo důležité, že jsme teď doma porazili Budějovice. Hráči teď mají před dovolenou poslední zápas. Po sérii, kterou teď šest zápasů máme, je přístup hráčů daný a kluci vědí, o co hrajeme. Byla by škoda si to nějakým špatným výkonem pokazit,“ říká před posledním podzimním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

V loňském měření sil mezi Jabloncem a Olomoucí se na vítěze čekalo marně, oba zápasy skončily remízami, na Hané 1:1 a na Střelnici 2:2. V rámci ligových soubojů má lepší vzájemnou bilanci Jablonec, který ovládl 22 zápasů, 13x se zrodily remízy a stejným počtem i výhry Sigmy. Který tým prodlouží svou sérii a kdo zvládne lépe 49. vzájemný duel v úterý na olomouckém stadionu?

Utkání začíná v úterý 22. prosince od 15 hodin na Andrově stadionu v Olomouci

Rozhodčí: Hocek - Dobrovolný, Dohnálek