Porážka jde za mnou, kál se Kratochvíl

FC Baník Ostrava FK Jablonec
2:1
FORTUNA:LIGA, 19. kolo ne 14. 2. 2021, 14:00

Miloš Kratochvíl byl u rozhodujícího momentu včerejšího zápasu v Ostravě. Jablonec mohl srovnat nepříznivě se vyvíjející zápas, ale jablonecký středopolař nařízenou penaltu neproměnil a po zápase vzal porážku na sebe.

„Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsem nedal penaltu. A proto jsme zůstali bez bodů. Je to teď strašně ve mně. Byl to hodně soubojový zápas. Oni měli dvě penalty a proměnili je, my jsme měli jednu, byla to šance dát to na 2:2, ale já to nedal…“

Je možné že se na našem výkonu projevila herní pauza kvůli odloženým zápasům?

Jedna věc je herní pauze a druhá věc je, kde my trénujeme. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, myslím si, že většina týmů teď trénuje na umělce, když je teď počasí takhle hrozné všude. Ale asi jo, trošku jsme z toho vypadli, ale podle mě to na nás ze začátku až tak moc znát nebylo, ale posledních dvacet minut prvního poločasu nebylo dobrých, jen jsme stáli a odkopávali, dá se říct. Bylo to dost soubojové.

V druhém poločase už jsme začali mít převahu, ale v šancích asi scházelo více klidu.

Možná scházelo i trochu štěstí. Možná jsme měli mít ve vápně i více našich hráčů, možná to chtělo i více klidu. Nedokázali jsme tam dostat ani pořádný centr.

Byl jsi u té naší nešťastné penalty. Kopnul jsi jí, jak si chtěl?

Já jsem hlavně u ní uklouzl. Podjela mi stojná noha, chtěl jsem to totiž hrát nahoru a kopl jsem to bohužel takhle hrozně.

Ještě ale nebylo zdaleka po zápase. Měli jsme i další šance, po gólu volalo i zakončení Považance. Neslušela by zápasu přece jen více remíza?

Já myslím že určitě. Já ale když koukám na Baník, tak brankář Laštůvka je většinou jejich nejlepší hráč. I v tolika letech potvrdil, že je fantastický gólman. Chytil penaltu, vychytal krásnou střelu Poviho (Považance), prostě je podržel. Ale ona je to spíš i naše nemohoucnost, když já nedám ani penaltu.

Po dlouhé sérii bez porážek jsme teď prohráli dva zápasy v řadě a teď nás čeká Mladá Boleslav.

V pátek to musíme zlomit. Prohráli jsme dva zápasy, samozřejmě že nás to mrzí, ale byly to dva těžké zápasy venku. Dneska jsme prohrát vůbec nemuseli, jde to dnes prostě hodně za mnou, protože jsem nedal branku z té penalty.