únor

Posila last minute Tomáš Pilík!

V poslední den přestupů v České republice přišel do Jablonce zkušený ofenzivní záložník Tomáš Pilík. V Jablonci podepsal smlouvu na jeden rok.

Rodák z Příbrami začínal svou fotbalovou kariéru v mládežnickém týmu TJ Sparta Luhy, pak se přesunul do Příbrami, kde strávil největší část kariéry v dospělém fotbale. Ve věku 15 let a 343 dnů poprvé nastoupil k ligovému zápasu, když šel jako náhradník do hry v sezóně 2004/2005. Aktuálně je Tomáš Pilík třetím nejmladším hráčem, který si připsal premiérový start v první lize.

Následně hostoval v Ústí nad Labem, kde sbíral další zkušenosti s dospělým fotbalem. Štěstí zkusil také v Baníku Ostrava, kde působil půl sezóny. V červnu 2017 pak z Příbrami odešel do Brna. Poslední štací Tomáše Pilíka byl maďarský Honvéd Budapešť. Nyní přišel třicetiletý ofenzivní záložník do Jablonce jako volný hráč a podepsal smlouvu na jeden rok.

„Jsem nadšený, že o mě klub jako Jablonec měl zájem. V Česku je to velmi známý klub, v posledních sezónách hrál poháry, tak mě to moc těší. S trenérem Petrem Radou jsem nějakou dobu pracoval v Příbrami, takže se známe a to asi k tomu všemu malinko pomohlo. Všechno bylo hodně rychlý, jsem rád a nadšený,“ říká zkušený středopolař, který bude v Jablonci nosit dres s číslem 16.

„Kabina je tady dobrá. S klukama, co jsou věkem kolem mě, tak se známe ze zápasů, když jsme proti sobě hráli. S mladými se určitě brzy poznám, tam bude všechno v pohodě. Nejsem konfliktní typ a rád se pobavím s kýmkoliv,“ dodává Tomáš Pilík, který by se mohl představit již v sobotu v Mladé Boleslavi!

Vítej v Jablonci, Tome!

Profil Tomáše Pilíka

Narozen: 20. prosince 1988

Post: ofenzivní záložník