Posilněná juniorka porazila Budějovice

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
4:2
Juniorská liga, 12. kolo po 22. 10. 2018, 14:00

Juniorka Jablonce zdolala i s pěti posilami z A-týmu v neděli v Břízkách poslední České Budějovice 4:2.

Hned pětice hráčů z ligového kádru trenéra Petra Rady se představila v utkání 12. kola Juniorské ligy proti českobudějovickému Dynamu. Jmenovitě Břečka, Kratochvíl, Sobol, Janković a Kubista. Také hosté využili z prvního kádru služeb Řezáče, Wermkeho, Geberta nebo Sajčiče.

Už v první půlhodině hry se v Břízkách urodily tři branky. Do vedení šel náš tým zásluhou útočníka Čvančary, jenže hosté z jižních Čech stačili za dalších deset minut srovnat brankou Sajčiče. Ve 26. minutě ale Jablonci vrátil vedení rozehrávající se středopolař Kratochvíl – 2:1. Svou převahu vyjádřili svěřenci trenéra Justa do poločasu ještě jednou. Těsně před poločasovou přestávkou skoroval podruhé v zápase Čvančara na 3:1.

Také po změně stran začal lépe náš Jablonec, jenže v 59. minutě se povedlo Dynamu snížit na 3:2 exjabloneckému záložníkovi ve službách Budějovic Vojtěchu Gebertovi. Hosté vycítili šanci na bodový zisk, ale ten rázně utnul třináct minut před koncem po pěkné kombinační akci Vojta Kubista, který pečetil výhru jablonecké juniorky na Českými Budějovicemi v poměru 4:2.