Poslední domácí zápas, soupeřem Budějovice

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
FORTUNA:LIGA, 13. kolo so 19. 12. 2020,

Náročný program vrcholí, jablonečtí fotbalisté se letos naposledy představí na vlastním stadionu. Střelnice hostí v sobotu dopoledne souboj s českobudějovickým Dynamem, které už šest zápasů neprohrálo.

Na jablonecké hráče čeká další zajímavá prověrka, Jihočeši totiž na soupeřových hřištích ještě letos neprohráli. Takovouto vizitkou se ze všech ligových účastníků může pochlubit už jen vedoucí Slavia. Dynamo má o poznání horší bilanci na domácím pažitu, kde ale čelilo silným týmům jako Slavia a Liberec. V úterním dohrávaném ligovém kole Jihočeši dokázali i v deseti hráčích vyválčit cenný bod na půdě Olomouce po remíze 1:1. „Ten bod má pro mě stejnou cenu, jako bychom na Hané vyhráli. Hráli jsme o deseti a soupeře prakticky nepustili do šance. Byli jsme aktivní, napadali jsme a vydali se ze všech sil. Hráči zaslouží to nejvyšší uznání,“ chválil po úterním zápase kouč David Hošejší. Českobudějovičtí tak v celkovém součtu drží už šestizápasovou sérii bez porážky!

Také Jablonec táhne zajímavou šňůru, po čtyřech výhrách v řadě byl Radův tým blízko výhře i na půdě Karviné, jenže tam nezvládl závěrečnou pětiminutovku a z dvoubrankového vedení byla nakonec remíza 2:2. Severočeši tak do sobotního zápasu s Dynamem půjdou s pětizápasovou sérií bez prohry. Jen na tribunu bude moci usednout hlavní kouč Petr Rada, který v posledním kole v Karviné viděl z rukou rozhodčího už čtvrtou žlutou kartu v sezoně. „Program je teď náročný, to si musíme přiznat. Ale od toho jsou hráči trénovaní, aby takový rytmus vydrželi. Určitě se na to nebudeme vymlouvat. Závěr v Karviné jsme nezvládli, ale musíme vzít také v potaz kvalitu Karviné, která nás v závěru dostala pod tlak. Mrzí nás to, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, ale je to plusový bod z venku. České Budějovice vyhrály na Spartě 4:2 a chytly se, mají sérii bez prohry. Trenér je s jejich výkony v každém zápase spokojený, takže tam výkonost asi je. V minulém ročníku jsme s nimi doma prohráli 0:1, kdy nás hosté vyučili z brejkové situace. Čeká nás určitě těžké utkání a budeme chtít doma tři body udržet, “ říká před posledním domácím zápasem podzimu trenér Petr Rada.

Také loni se Jihočeši se na Střelnici představili v prosinci a také tehdy to bylo pro jablonecké hráče poslední domácí vystoupení. Českobudějovičtí přečkali jablonecké šance a nakonec vstřelili deset minut před koncem jedinou rozhodující branku Čavošem a ze severu Čech si odvezli cenné vítězství. Nyní čeká oba soupeře 37. vzájemný ligový zápas, šestnáct z nich ovládl Jablonec, dvanáct Budějovic a osm skončilo remízou. Kdo prodlouží sérii neporazitelnosti po sobotním klání FORTUNA:LIGY?

Utkání začíná v sobotu 19. prosince od 14 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Cieslar - Kotík, Lakomý

Delegát: Liba, Hartman