Pospíšil a Hybš v pozápasových rozhovorech

FK Jablonec 1.FK Příbram
Synot liga, 30. kolo so 14. 5. 2016, 15:30

Poslední domácí duel sezony, v kterém branka nepadla hodnotí jablonecký záložník Martin Pospíšil a obránce Matěj Hybš.

Dneska jsme si vyhrát nezasloužili, řekl po zápase hodně zklamaný záložník Martin Pospíšil

Za celý zápas jste si vytvořili velmi málo šancí. Čím to bylo?

Nevím, čím to bylo. Začali jsme hrozně. Přišlo mi, že jsme vůbec nechtěli hrát. A to tam ještě Příbram měla nějaké šance a mohla nás potrestat. Nějaké náznaky jsme si vytvořili, ale štěstí nám dneska nepřálo. Dneska jsme si vyhrát asi nezasloužili.

V čem byl největší problém, že jste nevyhráli?

Asi v tom, že to sem Příbram přijela zabetonovat a my jsme si s tím neporadili. Hráli vlastně v deseti lidech na vlastní půlce a nám se tam těžko dostávalo. Chyběla nám předfinální fáze a skoro nic jsme si nevytvořili. A když jsme vystřelili, oni to zblokovali. Takže my jsme v podstatě neměli z čeho dát gól. Přesto jsem do poslední minuty věřil, že to zvládneme. Bohužel se to nestalo.

V předcházejícím zápase s Plzní jste podali nejlepší výkon v sezóně, teď to byl opět jeden z těch horších.

Máte pravdu. S Plzní jsme hráli dobře a možná jsme podlehli nějaké té euforii. Asi jsme byli moc nahoře a dneska přišla facka, takže jsme se vrátili zpátky na zem. Bohužel jsme ty dobré výkony před pohárem přerušili a to sebevědomí, které jsme měli, jsme si trošku srazili. Teď máme tři, čtyři dny do finále, abychom se dali dohromady a připravili se na pohár.

Jak se díváš na to, že tvoje Olomouc spadla?

Se… mě to hodně, protože jsem chtěl, ať se zachrání. Klukům v Olomouci jsem sliboval, že to zvládneme, ale bohužel. Takže teďka jsem hrozně naštvanej a hrozně mě to mrzí.

Mrzí tě to i z toho důvodu, že před zápasem byly různé spekulace a ty jste mohli vítězstvím utnout?

Tak samozřejmě jsme to vnímali a o to víc jsme to chtěli utnout. Myslím si, že tyhle spekulace byly úplně zbytečné, protože my jsme ten zápas chtěli zvládnout za každou cenu, ale z naší strany to bylo až moc křečovité. Místo toho, abychom všem těm spekulacím utnuli konec, tak jsme jim nahráli.

Ukázalo se, že vaším problémem je hrát do plných.

O nás je známé, že se nám lépe hraje do otevřené obrany. Na to, co tady Příbram předvedla, nejsme zvyklí. Oni tady předvedli beton, jakej jsem dlouho nezažil. Nemohli jsme se tam dostat kombinací ani nějakou individuální akcí, a když jsme tam měli nějaké centry, tak jsme to všechno kopali třicet metrů do výšky a všechno posbíral brankář Hruška nebo stopeři. Tohle nám vůbec nešlo.

Vnímali jste, že diváci po zápase pískali?

Samozřejmě, že jsme to vnímali. My víme, že diváci jsou tady hodně kritičtí a jen tak nám něco neodpustí. Také čtou noviny, určitě si všechny ty spekulace přečetli a bohužel jsme jim svým výkonem nahráli. Ten zápas jsme měli zvládnout daleko líp.

Dneska jsme nesehráli vůbec dobrý zápas, tak viděl utkání levý obránce Matěj Hybš

V dnešním zápase se ukázalo, že hrát do plných vám dělá velké problémy.

Máte pravdu, do plných se vždycky hraje hůř. Třeba rozdíl mezi zápasy s Plzní a Příbramí byl v tom, že Plzeň chtěla hrát fotbal, kdežto dnešní soupeř se uzavřel na vlastní půlce a nebyli jsme schopni na ně něco vymyslet. Oni byli zalezlí a nám se hrálo těžko. Ale na druhou stranu musím říct, že jsme dneska nesehráli vůbec dobrej zápas.

V čem vidíš příčiny?

Už od začátku jsme byli v křeči a nebyli jsme schopni se z toho dostat. Nic nám prostě nešlo.

Před zápasem zazněly různé spekulace, a to vám určitě na klidu nepřidalo.

Máte pravdu, nebylo to příjemné a je mi líto, že jsme Olomouci nepomohli. Trenéra Jílka znám osobně ze Sparty a i některé kluky a chtěl jsem, aby se v první lize udrželi. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel jsme si dneska vybrali blbej den a nedařilo se nám.

Jaké to je, když soupeři jde o všechno a vy máte před sebou středeční finále v poháru?

My jsme se na tohle vůbec neohlíželi. Měli jsme čistou hlavu a dneska byla pod tlakem Příbram, která tady musela bodovat. My jsme se jen chtěli dobrým výsledkem nabudit před středečním pohárovým zápasem a dodat si sebedůvěry, ale bohužel se nám to nepovedlo. Teď musíme zregenerovat všechny síly a dobře se připravit na středu.