Považanec: Je potřeba zlepšit zakončení

Záložník Jakub Považanec mluví o prvních dvou týdnech zimní přípravy, ve kterých se hodně pracovalo na kondici. Navíc jsme k tomu přidali tři přípravné zápasy. Jak celkově hodnotí dosavadní průběh zimní přípravy čtěte v rozhovoru.

Máme za sebou dva týdny zimní přípravy. Jaké z tvého pohledu byly?

První týdny každé zimní přípravy bývají velmi těžké. Hodně se nabíhá kondice a my jsme na tom nebyli jinak. Měli jsme za sebou těžké tréninky, ve kterých jsme pracovali hodně na fyzičce a síle. Mezitím byly zápasy, ale první dva týdny přípravy byly hlavně o tom, abychom pracovali na kondici a dostali se na úroveň, ve které jsme končili podzim v lize.

Jaké byly zápasy v Tipsport lize?

Co se týče zápasů, tak byly mezi kondičními tréninky. Je potřeba nabírat i herní praxi. Myslím si, že nebyly ani tak důležité výsledky, jako hra. I když s Bohemians nám to ve druhém poločase moc nevyšlo. Je pravda, že před zápasy jsme vždy měli těžší tréninky, i tomu to můžeme trochu přičíst. Ale zatím vládne celkem spokojenost.

Ve třetím týdnu začneme trénovat v Jablonci před herním soustředěním. Dá se říct, že teď finišuje tak hrubá kondiční příprava?

Myslím si, že ano. Máme všechno odběhané a ještě budeme více pracovat na síle. A zároveň začneme více pracovat s míčem na hřišti.

Byla podle tebe výhoda, že nebylo na startu přípravy v Jablonci tolik sněhu, jako v minulých letech?

Určitě to byla výhoda, když v minulých letech bylo tolik sněhu. Co se týče běhů v terénu, tak to je jedno, jestli sníh je nebo není. Prostě běháme. Ale u tréninků na hřišti to bylo o hodně lepší, pracovali jsme na čisté umělé trávě bez metru sněhu (směje se). Určitě to tento rok vyšlo lépe. Doufám, že to tak už zůstane a nenapadne metr sněhu týden před ligou. Ale i to je v Jablonci možné.

Herní soustředění nás letos poprvé čeká ve Španělsku. Bude to v něčem jiné oproti minulým rokům v Portugalsku?

Jestli to bude nějaký velký rozdíl je teď brzy hodnotit. To si můžeme říct po soustředění. Ale bude to asi minimální změna. Portugalsko i Španělsko je téměř to stejné, hlavně co se týče počasí. Hřiště máme hned u hotelu, což bude oproti Portugalsku trochu výhoda. Tam jsme museli dojížděli pět až deset minut autobusem. Co se týče nějakých dalších věcí, tak to si vyhodnotíme po soustředění. Jestli to bylo lepší nebo ne.

Tradičně nás na herním soustředění čekají konfrontace se zahraničními soupeři. Například letos ruský Krasnodar. Čekáš kvalitní zápasy?

Myslím si, že na těchto zimních soustředěních jsou všechny zápasy dobrou konfrontací se zahraničními týmy. V minulých letech jsme hráli třeba proti Šachtaru Doněck, letos Krasnodar z ruské ligy. Určitě je to dobré, že můžeme změřit síly i s takovými soupeři. Je to pro nás velké plus.

Co bys řekl, že je potřeba ještě po herní stránce vyladit před ligou?

Myslím si, že kondici jsme naladili a teď už jen herní věci. Rozehrávku, taktiku a hru. Ale hlavně musíme začít proměňovat šance, to nám i teď v přípravě trochu vázne. Musíme se zaměřit hodně na střelbu a zakončení. To nás provázelo i v ligových zápasech na podzim, i když jsme na tom v tabulce vcelku dobře. Ale mohlo to být ještě o trochu lepší, kdybychom využili více šancí.

Author Martin Bergman