Před repre pauzou výjezd na Slovácko

1.FC Slovácko FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 25. kolo so 16. 3. 2019, 15:00

Poslední zápas před první reprezentační pauzou jara odehraje náš tým na Slovácku. I odtud touží Radova družina odvést další plusové body do prvoligové tabulky.

V polovině listopadu loňského roku vyvrcholila herní krize na Slovácku odvoláním kouče Korduly. Jeho místo narychlo zaujal dosavadní kouč Jihlavy Martin Svědík a byla to pro Slovácko výborná volba. Tým se pod jeho vedením prakticky ihned odrazil od samého dna k lepším zítřkům. Ještě na podzim stačil posbírat pod novým koučem devět bodů, porazil i Spartu. „Před mým příchodem nebyla situace růžová. Sice jsme se dostali z nejhorších pozic, ale čekají nás dalších těžké zápasy, ve kterých bude záležet pouze na nás, kam až se posuneme,“ říká kouč aktuálně jedenáctého týmu prvoligové tabulky. Slovácko už je na dosah prostřední tabulkové skupině. „Já ale o play-off teď nepřemýšlím. Chci vyhrát každý zápas, hlavně se vyhnout baráži a sestupu,“ utne další spekulace trenér Svědík.

Tým z Uherského Hradiště příliš změn v zimě v kádru nezaznamenal. Hostování skončilo Kuchtovi, Kubala a Machalík zamířili na hostování. Největší posilou se tak stal návrat Jaroslava Diviše, následovaný příchody stopera Franiče a útočníků Harby a Hološka.

Vítězství v regionálním derby ve Zlíně spolu s domácí výhrou 2:0 nad Karvinou nakoply tým Slovácka i na začátku jara na vítěznou notu. Jedinou jarní porážkou zůstává vysoká prohra 0:4 na hřišti vedoucí Slavie. V posledním kole Svědíkův tým přivezl cenný bod i ze hřiště Opavy, kde hrál velkou část zápasu o deseti bez vyloučeného Janoška. Ten tudíž bude domácím scházet i v sobotním klání proti Jablonci. Exjablonecký Jaroslav Diviš, který na Slovácku od zimy hostuje z Mladé Boleslavi, čeká zajímavé utkání. „Myslím, že se diváci můžou těšit na ofenzivní hru. My chceme doma bodovat, vyhrát a zápas zvládnout,“ říká ofenzivně laděný fotbalista. Jeho pohled na utkání doplňuje ještě asistent hlavního kouče Slovácka Michal Šmarda. „Víme, že nás čeká těžký soupeř, který je velmi fotbalový. Mají ve svých řadách zkušené hráče a šikovné hráče po stranách. Receptem k našemu úspěchu je výborná defenzivní činnost celého týmu. Po získání míče musíme být efektivní v ofenzivě,“ přeje si asistent hlavního trenéra.

Také Jablonec bude chtít urvat před reprezentační pauzou co nejvíce bodů. "Před každou reprezentační přestávkou je dobré vyhrát, abychom mohli dobře potrénovat a měli na to klid. A jestli chceme zůstat v první čtyřce, musíme získávat body i na hřištích soupeře. Teď nám dva zápasy venku nevyšly výsledkově, i když to herně nebylo úplně špatný. Doufám, že budeme na Slovácku úspěšní, i když to během podzimu a teď přes zimu trochu oživili. A docela se jim daří výsledkově. Myslím si, že nás čeká dobrý zápas, který by mohl být zajímavý i pro diváky," říká před sobotním duelem v Uherském Hradišti asistent trenéra Jiří Vágner.

Na stadionu Miroslava Valenty jsme poslední dvě sezony vždy remizovali. Vzájemné klání z podzimu skončilo na Střelnici výhrou 2:0.

Utkání začíná v sobotu 16. března od 15 hodin na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner

Delegát: Racek, Kolbaba