Juniorka
březen

Přestřelka juniorů vyzněla lépe pro Příbram

V utkání 21. kola Juniorské ligy přivítal Jablonec na umělé trávě v Břízkách fotbalisty Příbrami. K vidění nakonec bylo deset branek, hosté v dresech Jablonce a výrazné změny počasí od slunce až sněhovou vánici.

Juniorská liga - Čechy | 21.kolo

:

Branky JAB: 4. Haitl, 24. Fábry (pen.), 45. Breda, 71. Landfeld

Branky PRI: 18. a 63. Polidar, 15. Keita, 20. Hloušek, 37. Katidis, 70. Jandera

Již při nástupu k utkání bylo na hráčích hostů něco jinak oproti jiným zápasům Juniorské ligy. Kvůli barevné kolizi jabloneckých a příbramských dresů došlo k tomu, že jsme hostům půjčili naše starší černé dresy a šlo se do boje. Hned první akce zápasu skončila vedoucím gólem Jablonce. Na levé straně hřiště se dostal k míči Patrik Haitl, potáhl si míč směrem k vápnu, odkud prudkou přízemní střelou poslal míč na vzdálenější tyč – 1:0. Jenže pak hosté během pěti minut otočili skóre na hrozivých 1:3 po rychlých brejcích. V 15. minutě využil brejk Keita, následně v 18. minutě udeřil také z pravé strany Polidar a ve 20. minutě se prosadil z blízka Hloušek.

Ve 24. minutě svitla pro Jablonec naděje, když při průniku do vápna na pravé straně hosté faulovali a sudí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Andrej Fábry a rázem byl stav 2:3. Jenže ve 37. minutě hosté opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Po zisku míče šla Příbram rychle dopředu a centr z levé strany si našel ve vápně Katidis, který přesnou hlavičkou k tyči skóroval – 2:4. Ještě před poločasem došlo k jedné změně skóre. Poněkolikáté napadal hráč Jablonce občas váhavou rozehrávku brankáře Příbrami a byl z toho gól. Gólman Beran totiž trefil nohu atakujícího Dominika Bredy a míč skončil v brance – 3:4.

Do druhého poločasu hráče přivítala sněhová vánice a za pár minut pokryla hřiště sněhová nadílka. Celkově se obraz hry příliš nezměnil. Jablonec měl opticky více ze hry, ale Příbram opět školila domácí celek z efektivity a rychlosti. V 63. minutě skóroval na 3:5 Matěj Polidar a v 70. minutě vstřelil šestou branku hostů Rostislav Jandera. Náš tým se však ještě dočkal branky zásluhou Jana Landfelda v 71. minutě. Bohužel předchozí a ani následné šance další branky nepřinesly. Hosté si tak v divoké přestřelce odvezli výhru 4:6.

„Obrany v tomto zápase hrály špatně, ale my jsme byli ještě horší než soupeř. Příbram nás dneska vyškolila v rychlosti a přesnosti. Víc k tomu asi není co říct, protože prakticky každá naše ztráta míče u soupeře skončila gólem v naší síti. Využili brejky a hráli moderní fotbal. Takhle by to mělo vypadat,“ hodnotí utkání trenér Jablonce Josef Just.