B-tým
11
březen
2019

Přestřelka juniorů vyzněla lépe pro Příbram


V utkání 21. kola Juniorské ligy přivítal Jablonec na umělé trávě v Břízkách fotbalisty Příbrami. K vidění nakonec bylo deset branek, hosté v dresech Jablonce a výrazné změny počasí od slunce až sněhovou vánici.

Juniorská liga - Čechy | 21.kolo


4
:
6
3:4

Branky JAB: 4. Haitl, 24. Fábry (pen.), 45. Breda, 71. Landfeld

Branky PRI: 18. a 63. Polidar, 15. Keita, 20. Hloušek, 37. Katidis, 70. Jandera


Již při nástupu k utkání bylo na hráčích hostů něco jinak oproti jiným zápasům Juniorské ligy. Kvůli barevné kolizi jabloneckých a příbramských dresů došlo k tomu, že jsme hostům půjčili naše starší černé dresy a šlo se do boje. Hned první akce zápasu skončila vedoucím gólem Jablonce. Na levé straně hřiště se dostal k míči Patrik Haitl, potáhl si míč směrem k vápnu, odkud prudkou přízemní střelou poslal míč na vzdálenější tyč – 1:0. Jenže pak hosté během pěti minut otočili skóre na hrozivých 1:3 po rychlých brejcích. V 15. minutě využil brejk Keita, následně v 18. minutě udeřil také z pravé strany Polidar a ve 20. minutě se prosadil z blízka Hloušek.

Ve 24. minutě svitla pro Jablonec naděje, když při průniku do vápna na pravé straně hosté faulovali a sudí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Andrej Fábry a rázem byl stav 2:3. Jenže ve 37. minutě hosté opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Po zisku míče šla Příbram rychle dopředu a centr z levé strany si našel ve vápně Katidis, který přesnou hlavičkou k tyči skóroval – 2:4. Ještě před poločasem došlo k jedné změně skóre. Poněkolikáté napadal hráč Jablonce občas váhavou rozehrávku brankáře Příbrami a byl z toho gól. Gólman Beran totiž trefil nohu atakujícího Dominika Bredy a míč skončil v brance – 3:4.

Do druhého poločasu hráče přivítala sněhová vánice a za pár minut pokryla hřiště sněhová nadílka. Celkově se obraz hry příliš nezměnil. Jablonec měl opticky více ze hry, ale Příbram opět školila domácí celek z efektivity a rychlosti. V 63. minutě skóroval na 3:5 Matěj Polidar a v 70. minutě vstřelil šestou branku hostů Rostislav Jandera. Náš tým se však ještě dočkal branky zásluhou Jana Landfelda v 71. minutě. Bohužel předchozí a ani následné šance další branky nepřinesly. Hosté si tak v divoké přestřelce odvezli výhru 4:6.

„Obrany v tomto zápase hrály špatně, ale my jsme byli ještě horší než soupeř. Příbram nás dneska vyškolila v rychlosti a přesnosti. Víc k tomu asi není co říct, protože prakticky každá naše ztráta míče u soupeře skončila gólem v naší síti. Využili brejky a hráli moderní fotbal. Takhle by to mělo vypadat,“ hodnotí utkání trenér Jablonce Josef Just.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.