Při gólu o mně snad ani nevěděli, hlásil Beneš

FK Jablonec FC Vysočina Jihlava
ePojisteni.cz liga, 21. kolo ne 19. 3. 2017, 15:00

Kanonádu Jihlavy odstartoval svou brankou stoper Vít Beneš. Skóre utkání otevřel jak jinak než hlavou, když míč otřel o tyč jihlavské branky.

Jabloneckou kanonádu jsi odstartoval ty svým prvním gólem. Jak si se ocitl až na hrotu útoku?

Jihlava byla u našeho vápna, my jsme z toho vyjeli. Hübša (Hübschman) zůstal vzadu místo mě a já jsem šel dopředu. K centru se dostal Janković, dal mi to tam. Já trefil tyč a od ní to šlo do branky.

V jarních zápasech to nebylo poprvé, co si se objevil na hrotu a vždycky to znamenalo velké nebezpečí pro branku soupeře.

Rád tam chodím a hlavně to je překvapivé pro branku soupeře. Ten s tím nepočítá a nevím, jestli mě vůbec někdo brání. Myslím si, že dneska při té brance o mně ani nevěděli.

Vyhráli jste 5:0 a těch gólů mohlo být ještě víc. Překvapila vás taková kanonáda?

Hosté tam měli za stavu 1:0 nebezpečnou střelu, která však šla vedle. Po ní se to zlomilo v náš prospěch, přidali jsme druhej gól a byl klid. Pak už nám Jihlava dávala hodně prostoru. My jsme na druhé straně byli sebevědomí na míči a z toho pramenily naše šance. Mohli jsme jich proměnit i víc, ale na druhé straně jsme rádi i za tyhle branky.

Vy jste měli úspěšný týden proti týmům, které hrály o udržení v lize. Teď byste do toho měli jít po reprezentační pauze s klidem a váš výkon by měl jít nahoru.

Určitě. Tím, že jsme oba zápasy vyhráli, máme motivaci se všichni dívat jen nahoru. Teď je reprepauza, takže bude klid. Samozřejmě těch čtrnáct dní potrénujeme a připravíme se na Boleslav.