Příprava s Bohemians 1905 bez branek

V třetím přípravném utkání na nadcházející ročník ligové soutěže remizoval náš Jablonce v Praze s Bohemians 1905 bez branek. Největší příležitost v podobě hlavičky Podaného skončila na břevně.

Jablonec začal mírně aktivněji než Vršovičtí, střely ze střední vzdálenosti od Schranze a Hrubého ale Valeše příliš nevylekaly. Po čtvrthodině hry bylo před brankou Klokanů o poznání rušněji, Hübschman ze středu hřiště šikovně vysunul Schranze, ten v šestnáctce našel Podaného a jeho hlavičku zastavilo břevno! O deset minut později předvedl z půlky hřiště rychlý úprk novic Pilař, svou akci pak i zakončil prudkou střelou pod břevno, kterou stačil Valeš vyškrábnout na roh. V závěrečné čtvrthodině první půle byli nebezpečnější Pražané. Nejdříve stačili naši obránci na poslední chvíli zastavit přihrávku mířící na osamoceného Vodháněla. Pak se sám Vodháněl dostal přes Haitla do zakončení, ale radost mu zkazil dobrým zákrokem gólman Hanuš. Jablonecký brankář se zaskvěl také chvíli před odchodem do kabin, to stačil vyrazit i zakončení Osmančíka.

Dvěma pohotovými střelami Osmančíka začal i druhý poločas, Hanuš byl ale opět na místě. Jinak se ale dál hrálo za velkého vedra bez větších příležitostí. Brankáři Bohemians vypadl centrovaný balon z náruče, ale nikdo z dobíhajících míč neprotlačil do sítě. Další zakončení zkoušel znovu Pilař, ale tentokrát nebyl přesný. Vršovičtí měli dobrou příležitost po přízemním centru Keity, na který těsně nedosáhl ve vápně Ugwu. Hráči Bohemians hrozili rychlými brejky, jeden z nich zakončoval znovu Ugwu, ale Štěpánek stačil jeho střelu zablokovat. Na opačné straně pálil nebezpečně Haitl i Chramosta, ale ani jim přáno nebylo. A protože v samém závěru jen protáhl střelou k tyči Valeše střídající Chramosta, rozešly se oba prvoligové týmy bezbrankovou remízou.

Kouč Jablonce Petr Rada po skončení zápasu konstatoval. „Chtěli jsme kvalitního soupeře a tím Bohemka byla. Bylo velké vedro a byli jsme v nějaké únavě. Dneska jsme chtěli, aby hráči odehráli těch 70 minut a trochu si hrábli. Bylo to trochu lepší, z těch tří odehraných přípravných zápasů to bylo nejpovedenější utkání. Je to také tím, že už jsme trochu přešli v trénincích na herní stránku, ale stále máme na čem pracovat,“ uvedl jablonecký lodivod. Náš trenér přiznal, že nejožehavějším postem jeho kádru je nyní pozice stopera, kde by ještě rád přivítal posilu. „Na středního obránce se musíme ještě podívat. Dnes jsme tam zkoušeli Vojtu Kubistu, který to sehrál docela dobře. Na této pozici se musíme ještě porozhlédnout a zareagovat,“ zakončil hodnocení trenér Rada.

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 0:0

Sestava I. poločas: Hanuš – Haitl, Jeřábek, Kubista, Krob – Hübschman - Pilař, Považanec, R. Hrubý, Podaný – Schranz

Sestava II. Poločas: Hanuš – Haitl, Štěpánek, Kubista, Podaný (77. Skuhravý) – Považanec (75.Macháček) – Pilař (75. Chramosta), R. Hrubý (75. Macháček), Kratochvíl, Ladra – Schranz (75. Velich)