Prohra nás mrzí, říká Matěj Končal

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
2:0
ePojisteni.cz liga, 5. kolo pá 26. 8. 2016, 20:15

"Mrzí nás, že jsme našim fanouškům neudělali radost ani s body, ani s hrou," řekl po utkání Matěj Končal, který se vrátil do sestavy po zranění.

Matěji, můžeš prozradit, s čím jste na Bohemku jeli?

Jeli jsme sem s tím, že Bohemku chceme přehrát jak fotbalově tak i výsledkově, ale bohužel to nedopadlo dobře. Předvedený výkon nás všechny mrzí a budeme muset zabrat v domácím zápase s Duklou Praha.

Nevyšel vám úvod první půle a hned v začátku druhé půle jste dostali dokonce gól. Proč tomu tak bylo?

Máte pravdu. Oni na nás zpočátku vlítli, ale my jsme s tím počítali. Bohužel tam však byly situace, které jsme špatně vyřešili, udělali jsme chyby a ve druhém poločase nás za ně soupeř potrestal. Ale jinak si myslím, že od té asi desáté minuty první půle to byl do poločasu vyrovnaný zápas a i my jsme měli dobré šance, které jsme neproměnili. Pak jsme ještě mohli za stavu 0:1 vyrovnat, ale pak přišlo břevno a po druhém gólu jsme přestali existovat.

Hned po nástupu do druhého poločasu jste po chybě dostali gól. Co se stalo?

Vůbec nevím, co se stalo… Byli jsme připravení a ještě v kabině jsme si říkali, že se musíme soustředit na úvodní minuty druhého poločasu a bohužel jsme dostali gól. Pak jsme chtěli vyrovnat, ale nepodařilo se to, přestože Vojta Kubista šanci měl. Po další chybě jsme inkasovali další branku a Bohemka to v klidu dohrála.

Nastoupil si po delší době zaviněné nemocí. Jak se ti hrálo?

Po dlouhé době jsem hrál celý zápas a trošku jsem tu přestávku cítil, ale na to se vymlouvat nebudu. Ke konci docházely síly a doufám, že v příštím zápase to bude lepší.

Měl jsi tam pár dobrých centrů, bohužel se neujaly. Co scházelo tomu, aby se Tomáš Wágner nebo Martin Doležal prosadili?

Nevím, jestli přesnost, ale takových situací tam musí být víc. Hlavně ze strany a i ta finální část musí být přesnější.

Následuje reprezentační přestávka, takže asi hodně potrénujete.

Tak určitě v tom tréninku bude kondiční blok a musíme se připravit na to, abychom zvládli Duklu. Určitě bychom nechtěli skončit jako dneska. Dnešní prohra nás všechny moc mrzí, protože jsme zklamali naše fanoušky, kteří byli tady v Dolíčku hodně slyšet. Neudělali jsme jim radost ani s bodama, ani s hrou.