This text will be replaced
duben

Projekt Jablonec hasičům oficiálně zahájen

Během dnešní tiskové konference přímo na hasičské stanici v Jablonci se zástupci médií dozvěděli detaily o projektu Jablonec hasičům, který vyvrcholí v pátek při domácím utkání SYNOT ligy proti Hradci Králové.

Synot liga 2014/15 | 23.kolo

:

Branky JAB: 33. Ján Greguš, 77. Lukáš Masopust, 89. Filip Novák, 90. Ján Greguš

Branky HRA:

Fotbalový klub FK BAUMIT Jablonec se rozhodl věnovat svůj nejbližší domácí ligový zápas proti FC Hradec Králové profesionálním i dobrovolným hasičům pod názvem JABLONEC HASIČŮM. V rámci ojedinělého projektu v českém fotbalovém prostředí jim tak chce společně se svými fanoušky poděkovat za jejich obětavou a náročnou práci. „Obě profese mají k sobě blízko nejen fyzickou náročností a jsme proto rádi, že tento společný projekt vznikl a doufáme, že bude mít pozitivní odezvu veřejnosti,“ řekl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel klubu Mgr. Petr Doležal.

Návštěva jablonecké stanice

Kampaň byla zahájena již před několika týdny a součástí spolupráce byla i návštěva kompletního A týmu FK BAUMIT Jablonec na moderní jablonecké hasičské stanici. „Byla to pro nás příjemná a zajímavá zkušenost, měli jsme možnost si různé věci i vyzkoušet. Na vlastní oči jsme tak mohli obdivovat činnost zástupců hasičského sboru. Pro spoustu z nás fotbalistů to bylo vůbec poprvé, kdy jsme něco podobného viděli a hasiči mají náš obdiv,“ zdůraznil kapitán týmu Tomáš Hübschman.

Podpora v hledišti

Na páteční utkání proti Hradci by mělo dorazit několik stovek dobrovolných i profesionálních hasičů a vytvoří důstojnou atmosféru nejen slavnostním ceremoniálům ale i samotnému utkání. „Všichni doufáme, že nám pomohou v hledišti jako naši fanoušci k důležitým třem bodům. Věřím, že je svým výkonem na hřišti oslovíme a díky tomu si třeba najdou cestu na Střelnici i v budoucnu při dalších zápasech,“ slíbil za mužstvo jeho kapitán Tomáš Hübschman.

V pátek 10. dubna se na tak Střelnici uskuteční jedinečná společenská akce, při které budou mimo jiné za své hrdinské činy oceněni zástupci profesionálních i dobrovolných hasičů v jabloneckém regionu. „Jsme velmi rádi, že nás vedení klubu oslovilo s nabídkou spolupráce. Vážíme si toho a věřím, že v pátek přispějeme k pěkné atmosféře na stadionu a výhře Jablonce. Společný projekt pomáhá oběma stranám v popularizaci naší práce,“ zhodnotil plk. Ing. Petr Bartoň, ředitel jabloneckého Územního odboru HZS.

Doprovodný program

Zápas bude doprovázet pestrý program s hasičskou tématikou, který bude výrazně zaměřen také na dětskou fanouškovskou základnu. V areálu se během předzápasového programu objeví historický vůz Praga L r.v. 1918 nebo zásahový vůz Tatra plně vybavený moderní hasičkou technikou.

Návštěvníci si budou moci zároveň prohlédnout a na vlastní kůži vyzkoušet náročné tréninkové metody hasičů, kteří již tento víkend budou absolvovat devětadvacátý ročník soutěže HALA JABLONEC 2015 v disciplínách požárního sportu v lehkoatletické sportovní hale areálu Střelnice.