květen

Proti Bohemians jsme přišli o výhru v závěru

Bylo to hodně blízko! Ale musíme bojovat ještě v posledním kole skupiny o záchranu ve Zlíně. Nepodařilo se nám udržet vedení 1:0 po gólu Pilaře a v posledních vteřinách nastavení rozhodl o remíze 1:1 Petr Hronek.

FORTUNA:LIGA skupina o zachránu | 4.kolo

:

Branky JAB: 38. Václav Pilař

Branky BOH: 90. Petr Hronek

Do předposledního kola nadstavby nastoupil Jablonec se dvěma změnami oproti minulému zápasu. Do útoku se vrátil Davis Ikaunieks a do zálohy David Houska. Bohemians se musel obejít bez útočníků Necida s Chramostou, který nemohl nastoupit kvůli smlouvě o hostování. Naopak v základní sestavě hostů nechyběli další 4 hráči, kteří prošli Jabloncem. Konkrétně brankář Valeš, záložníci Jindříšek a Kovařík. V útoku pak Petr Hronek.

Jablonec si od začátku šel pro výhru, která by znamenala záchranu a v prvních minutách se tak hrálo především na obranné půlce Bohemians. V 5. minutě z rohu zakončoval Martinec, ale pouze do Valeše. V 9. minutě dostal skvělý centr z levé strany Kubista, ale exjablonecký Valeš byl opět proti. Tlak pokračoval a v 11. minutě aktivní Kubista vybízel Ikauniekse před bránou, kterému ale chyběl krok. Další Surzynův centr do vápna poslal nad branku Tomáš Hübschman. V 18. minutě se v první velké šanci ocitli hosté. Centr Kovaříka se odrážel ve vápně, až doputoval k Danielu Köstlovi, jehož střelu zachraňoval za překonaným Hanušem Jaroslav Zelený. V 21. minutě opět zahrozil Davis Ikaunieks, ale mířil pouze doprostřed branky. O minutu později scházelo zraněnému Černákovi po centru Surzyna pár centimetrů, aby dorážel do prázdné brány. Zranění mu bohužel nedovolilo v zápase pokračovat a tak ho téměř ihned po akci na hřišti Václav Pilař.

V 25. minutě opět hořelo v jabloneckém vápně. Po sérii zblokovaných střel doputoval míč k Petru Hronkovi, ale jeho střelu vyrazil Hanuš nad branku. Hosté nadále hrozili sérií rohových kopů, kterou ale domácí obrana odvrátila. V 35. minutě se sám před brankářem ocitl Michal Beran, který místo zakončení hledal lepší pozici pro spoluhráče, které ovšem jeho přihrávka minula. Hra se dál přelévala ze strany na stranu a v dobré pozici se po centru střídajícího Pilaře ocitl Davis Ikaunieks, ale jeho hlavička ani tentokrát cíl nenašla. V 38. minutě již rozradostnil domácí fanoušky Václav Pilař, když se za hranicí vápna opřel do odraženého míče a vymetl pavučiny Valešovy branky – 1:0. Po brance se obraz hry trochu změnil a tentokrát to byli hostující hráči, kteří se víc tlačili dopředu, zatímco Jablonec čekal na brejkové situace. V nastaveném čase první půle mohlo být vyrovnáno. Centr Jindřiška vracel Dostál na malé vápno Puškáčovi, který trestuhodně zahodil šanci a netrefil ani branku. Do kabin tak šli spokojenější svěřenci Vágnera.

Do druhého poločasu provedli hosté jedno střídání, kdy Michala Berana nahradil Antonín Vaníček, který ještě na podzim hájil jablonecké barvy. V 49. minutě mohli jít jablonečtí do dvoubrankového vedení , když po centru Ikauniekse za obranu Tomáš Malinský přehodil brankáře, ale bohužel těsně netrefil branku. V další šanci se po vysunutí od Malinského objevil aktivní Kubista, ale podklouzl a byl z toho pouze rohový kop, který ovšem k brance nevedl. V 56. minutě viděl první žlutou kartu zápasu Ikaunieks, který také podklouzl a ve snaze získat míč zpět fauloval zezadu Jindřiška. Druhá karta na sebe nenechala dlouho čekat a obdržel jí hostující Dostál, který se mstil za předchozí faul. Další šance se neobjevovaly, tak se hostující trenér rozhodl v 60. minutě pro dvojité střídání. Na hřiště přišli Matěj Koubek s Davidem Bartkem a na lavičku se odebrali Puškáč s Květem. V 64. minutě přibyla další karta pro jabloneckého Housku. V 65. minutě i domácí Vágner přišel s dvojitým střídáním. Na hřiště přišli Jan Silný a Dominik Pleštil. Místo jim přenechal Tomáš Malinský a Davis Ikaunieks.

V 67. minutě mohlo být vyrovnáno. Po průniku Bartka do vápna se sám před brankou objevil Antonín Vaníček, ale Jan Hanuš vytasil důležitý zákrok a udržel Jablonci vedení. Antonín Vaníček se tak do statistik zápasu zapsal o chvíli později pouze žlutou kartou. V 72. měla další nadějnou situaci Bohemka. Bartek předskočil Zeleného a vyslal do šance Vaníček, ale tomu míč na poslední chvíli odkopl Štěpánek. V 75. minutě bylo k vidění další střídání hostů, kdy na hřiště nastoupil Jakub Fulnek za Haška. A Střídající Fulnek po minutě na hřišti dostal dobrou přihrávku na vápno, ale míč netrefil dobře a pomalou střelu si tak v klidu pohlídal Hanuš. O pár minut později mířil doprostřed branky z 25 metrů i další střídající hráč Koubek. Příliš fotbalu k vidění nebylo a tak se trenéři snažili rozhýbat tým střídajícími hráči. Hostující poslali na hřiště v rámci posledního střídání Daniela Krcha, místo mu přepustil Jan Kovařík. Střídal i jablonecký trenér, kdy Jakub Považanec vystřídal Davida Štěpánka. 5 minut před koncem mohlo být vyrovnáno, ale opět se zaskvěl Hanuš zákrokem proti střele z úhlu. Hanuš držel domácí naděje na záchranu i dál, když o minutu později vytáhl střelu z dálky nad břevno. Jablonečtí v nervózním závěru nedokázali udržet míč vepředu a tak to byla Bohemka, kdo tvořil hru. Důležitost okamžiku rozproudila tribuny, které se hlasitě snažily povzbudit domácí hráče. Ani to ovšem nepomohlo a v nastavení bohužel o výhru a jistotu záchrany Jablonec přišel, když po propadnutí obrany skóroval z poslední akce zápasu Petr Hronek.