První trénink zimní přípravy 2022

Fotbalisté Jablonce zahájili v pondělí 3. ledna zimní přípravu za nezvykle přívětivého počasí. Na umělé trávě v Břízkách vedl trénink poprvé obměněný trenérský tým.

Mezi hráči se také po delší době ukázal lotyšský reprezentační útočník Dāvis Ikaunieks a svou premiéru v zimní přípravě absolvoval záložník B týmu David Nykrín. Nechyběli také mladí reprezentanti Michal Černák s Vojtou Weranim. Jinak zůstal tým kromě odchodu Tomáše Čvančary beze změn. Úvod přípravy vynechá záložník David Houska, který doléčuje lehčí zranění.

Dopoledne tým trénoval na hřišti v Břízkách a odpoledne mají hráči na programu běhání v terénu. Celý tým si uvědomuje, jaká je naše situace po nevydařeném podzimu a cíl pro jarní část je jasný! "Hlavní příčinou je, že jsme nestříleli branky. Musíme ale zapracovat na všem. Pokud jsme na 14. místě, tak tam není toho moc, co by se dalo vypíchnout. Některé zápasy nebyly špatné, co se týče herního projevu, ale chyběly nám branky. Máme na čem pracovat a musíme se z toho dostat sami," říká na startu zimní přípravy trenér Petr Rada. "Chceme se posunout výš, abychom se vyhnuli sestupovým problémům," dodává Petr Rada.

<#buttonLong>PLÁN ZIMNÍ PŘÍPRAVY<#/buttonLong>

Nejinak to vidí také nejzkušenější hráč v našem týmu Tomáš Hübschman. "Všichni vnímají, jaká je situace a jak jsme na tom. Naše postavení v tabulce neodpovídá tomu, jaká je tady kvalita týmu. V některých zápasech jsme ukázali, že tým sílu má, ale měli jsme problém se střílením branek. Pokud tohle zlepšíme, tak věřím, že budeme víc úspěšní. Čeká nás regulérně boj o záchranu, musíme se koukat v tabulce víc pod sebe. Spokojení budeme s tím, že se dostaneme někam doprostřed tabulky. A v poháru se budeme snažit dojít co nejdál," říká po úvodním trénink kapitán Tomáš Hübschman, který si v závěru podzimu připsal již svůj 301. start v české nejvyšší soutěži.

<#buttonLong>KOMPLETNÍ FOTOGALERIE<#/buttonLong>

Author Martin Bergman