Rada: Byli jsme jaloví, nefungovaly nám kraje

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
MOL Cup, ČF st 4. 3. 2020, 17:00

Putování letošním ročníkem MOL Cupu končí pro naše barvy ve čtvrtfinále. Vyřazení na půdě Sigmy Olomouc hodnotí v pozápasových ohlasem oba trenéři Radoslav Látal a Petr Rada.

Trenér postupující Sigmy Olomouc Radoslav Látal byl s výkonem svých svěřenců naprosto spokojen. „Vyhráli jsme a z dnešního výkonu mám radost. Byl to kvalitní výkon a věřím, že to dokážeme zopakovat i v sobotu v lize. Fotbal je o chybách, my jsme nehráli špatně ani v Opavě. Kluci dnes chtěli hrát a vyšlo jim to. Dali jsme krásný první gól, z kluků to jakoby spadlo a hráli bez stresu. Byly tam věci z tréninku, což mě těší. Nebyli jsme pod takovým presinkem, chtěli jsme to rozehrát. Na konci jsme stejně pád chyb udělali. Jablonec má velice kvalitní křídla, my se na to připravovali. Chtěli jsme jim ty prostory zavřít, posbírali jsme ty míče a chodili do brejků, " hodnotil kouč domacich.

Konec letošní pohárové poutě nesl nelibě náš lodivod Petr Rada. „Chtěli jsme postoupit, což se nám nepodařilo. Náš výkon nebyl takový, jaký jsme si představovali. Domácí byli od začátku aktivnější. My jsme mimo jednoho závaru neměli nic a byli jsme potrestáni zbytečnou brankou, když jsme neodstoupili hráče. Řekli jsme si o poločase, že musíme být aktivnější a nebezpečnější, jenže jsme brzy inkasovali druhý gól. Domácím se pak hrálo lépe. Zbytečně jsme inkasovali i třetí branku, nechali jsme se tam přetlačit. Je to v nedůrazu a větší zodpovědnosti, stopeři to musí vyřešit jinak. To domácí byli v rozhodujících situacích efektivní. Pak měl Chramosta velkou šanci, ale nedal. Domácí měli větší vůli po vítězství. Věděli jsme, že pohár je jedna cesta do Evropy a je to snazší z cest. Vypadli jsme, musíme se z toho vzpamatovat a něco si k tomu říct. V sobotu se budeme snažit to tu odčinit. Tento výkon není důstojný, byl to markantní rozdíl ve výkonu od zápasu s Plzní. Nefungovaly nám kraje, směrem dopředu jsme byli jaloví,“ smutnil kouč vyřazeného Jablonce. Jeho tým zůstává v Olomouci, kde se bude připravovat na sobotní ligový duel.