Rada: Je to pro nás tvrdé, chybí klid v zakončení

FK Jablonec Stade Rennes FC
Evropská liga UEFA, 5. kolo čt 29. 11. 2018, 21:00

Především nevyužité šance a klid v zakončení trápily po zápase s Rennes jabloneckého lodivoda Petra Radu. Jeho celek vyšel poprvé střelecky naprázdno. Jak hodnotili trenéři obou celků vzájemný zápas?

Vítězství 1:0, které trefil na jablonecké Střelnici hostující Grenier, bral všemi deseti kouč Rennes Sabri Lamouchi. Jeho týmu totiž dává reálnou šanci vybojovat si v posledním kole doma s Astanou postup do jarní části Evropské ligy. „Naše šance na postup byly doposud malé, ale teď se rapidně zvýšily a o všem se vlastně bude rozhodovat až v závěrečném kole. Hráči věděli už dnešní výsledek z Astany, který pro nás byl velice příznivý. Tak jako tak, bylo jasné, že jsme museli v Jablonci vyhrát, abychom mohli o postup bojovat v posledním kole doma. S Jabloncem to byl velice těžký zápas, který pro nás skončil šťastně. Dnešní vítězství ale ještě nic neznamená. Rozhodující bude zápas s Astanou. To bude svým způsobem pro nás historický zápas, protože jsme ještě nikdy v jarní části Evropské ligy nebyli. Chtěl bych poděkovat i našim fanouškům, kteří tu byli v hojném počtu, vážíme si jejich podpory,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci kouč Rennes.

Naopak celek jabloneckého trenéra Petra Rady po čtvrteční porážce už ví, že zůstane na poslední příčce skupiny K se dvěma body. Jablonecký lodivod ale i přes domácí evropskou derniéru a porážku své hráče musel za předvedený výkon pochválit. „Hráči jsou rozhodně na správné cestě. Jsem dnes zklamaný z výsledku, ne ze hry. Je to hodně tvrdé pro nás. Celkově jsme do toho vstoupili dobře, byli jsme hodně aktivní a měli jsme tři stoprocentní šance, které jsme neproměnili. Soupeř tahal už v prvním poločase za kratší konec. Chtěli jsme pokračovat i po změně stran aktivně, bohužel se soupeř z jedné dobře vyřešené situace dostal do vedení a potrestal nás. I po brance jsme byly lepším týmem, naši hráči měli další dvě velké šance. To je to, co nás nejvíce trápí, proměňování šancí,“ snažil se pojmenovat hlavní příčinu porážky náš kouč.

„Asi to byl z naší strany nejkvalitnější zápas na Střelnici. Ve dvojzápase s Rennes jsme byly lepším týmem. Ale někteří možná namítnou, že jsme poslední s dvěma body, a to mají pravdu. V Česku to bude bráno zřejmě jako neúspěch, my jsme chtěli uhrát bodů víc a postoupit. Je to o klidu v zakončení, ten nám chybí, možná rozhoduje i to, že to je jiná soutěž. Některé zápasy jsme prohráli v závěrečných minutách. Každopádně je na čem stavět, v těch zápasech jsme obstáli. Jsem rád, že jsme se těm soupeřům vyrovnali, některé jsme i přehráli. České kluby hrály s každým evropským týmem vyrovnanou partii, a to platí i pro Jablonec. Toto utkání, kdyby mělo padesátitisícovou návštěvu, tak by se říkalo, jaký to byl suprový zápas,“ uvedl dále Rada, kterého po zápase potěšilo setkání s brankářem soupeře Tomášem Koubkem. „Tomáš je sportovně podržel. Asi byl klíčovým hráčem Rennes. Jsem rád, že za námi po zápase přišel do kabiny. Přeju mu, aby se mu dařilo,“ uvedl na adresu Čecha v týmu soupeře jablonecký kouč.