Rada: Odpracované, ale škoda zahozených šancí

FC Slovan Liberec FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 27. kolo ne 7. 4. 2019, 15:30

Bezbrankovou remízu z nedělního utkání 50. Podještědského derby hodnotili na pozápasové tiskové konferenci oba trenéři Zsolt Hornyák a Petr Rada.

Trenér Slovanu Liberec Zsolt Hornyák bod nakonec v derby brát musel, protože Jablonec si na půdě rivala vytvořil více příležitostí. „Děkujeme divákům, že navštívili derby v hojném počtu, byla dobrá atmosféra. Jablonec je kvalitní mužstvo. Mrzí mě, že diváci dnes neviděli góly. Na mých svěřencích bylo vidět, že zápas v Ostravě na nich zanechal především psychické stopy. Hráčům jsem poděkoval, byli Jablonci vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme si nedokázali vytvořit více brankových příležitostí. Jablonec hrozil, ale dle mého je konečný výsledek spravedlivý. Jablonec má kvalitní kádr a kvalitního trenéra. Za výkon hráčům děkuji, neměli to lehké po tom proklatém středečním MOL Cupu. Chci poděkovat i fanouškům za výbornou kulisu derby,“ uvedl kouč Slovanu.

Jak byl s průběhem zápasu a konečným bodem spokojen jablonecký protějšek Petr Rada? „Jeli jsme sem pracovat, a to jsme i udělali. V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání. Domácí asi trochu cítili ten zápas s Ostravou a možnou křivdu z vyřazení. Slovan chtěl zvítězit, věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, co doma body příliš neztrácí. Nepustili jsme je do nějaké šance až na ty nůžky. V první půli jsme měli velkou šanci, ale Doležalovi to chytil gólman. V druhé půli jsme větší část dominovali, získávali jsme odražené míče. Slovan zlobil ze standardních situací, dvakrát to šlo vedle a jednou nás podržel Hrubý. Sami jsme měli soustu šancí, ale je to momentálně něco, co nás teď zlobí. Na Slovácku jsme šancí moc neměli, ale tady jsme jich měli dost. Mrzí mě, že něco z toho neskončilo brankou. Máme plusový bod z venku, udrželi jsme odstup. Byl to prestižní zápas, výkonnostně jsme ho zvládli. Kulisa byla slaboučká, čekal jsem více lidí. Bodu z venku si ceníme, hráčům jsem po zápase poděkoval především za druhý poločas,“ konstatoval po skončeném derby Rada.