Rada: Slovácko má konsolidovanou sestavu

1.FC Slovácko FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 2. kolo so 29. 8. 2020, 17:00

Před první reprezentační pauzou se Radův tým v sobotu představí v rámci 2. kola FORTUNA:LIGY na trávníku Slovácka. Oba sobotní soupeři vstoupili do nové sezony vítězstvím.

Tým z Uherského Hradiště se loni pohyboval nečekaně vysoko v ligové tabulce, po přerušení ligy však už nedokázal na své dobré výsledky navázat a nakonec se musel spokojit s konečnou devátou příčkou. „První polovina tabulky by nám letos slušena. My si hlavně vážíme ligy jako takové,“ nechal se před startem sezony slyšet ředitel hradišťského klubu Petr Pojezdný.

Jeho klub v zimě prodloužil smlouvu s úspěšným koučem Martinem Svědíkem. Jenže přišel o tradiční brankářskou jedničku Matouše Trmala, který přestoupil do portugalského Guimaraes, nahradit by ho měl buď odchovanec Nemrava nebo slovenský novic Bajza. Mužstvo se ale vypořádává i s dalšími odchody, krajní bek Juroška a útočník Zajíc přestoupili do Ostravy, skončili také Zahustel s Dvořákem. Ve Slovácku si nově hodně slibují od urostlého nizozemského forvarda Cicilia. Zdravotně v pořádku nejsou na startu nového ligového ročníku ještě marodi Jurečka a Tomič. „Ještě nás pálí post krajního obránce a klasické desítky, pracujeme na tom. Přestupové okno je dost široké, abychom zareagovali na vývoj soutěže,“ nastínil trenér Svědík. V týdnu jeho tým doplnil záložník Hellebrand, který se tak vrací formou hostování do svého mateřského klubu, odkud na začátku roku přestoupil do Slavie.

Liga odstartovala pro Slovácko pěkně z ostra třaskavým krajským derby ve Zlíně. Slovácko sice prohrávalo z nařízené penalty, utkání ale dokázalo brankami Navrátila a Daníčka otočit na 2:1 a z půdy odvěkého rivala si odvezlo cenné tři body. „O chloupek jsme byli lepší. Pro psychiku hráčů to má velkou cenu, zvlášť v derby. Tým musím pochválit, nevzdal se,“ mnul si ruce po vítězství svých barev kouč Svědík.

Také jablonečtí fotbalisté brali na úvod sezony jednobrankové vítězství. Domácí výhru nad nováčkem z Pardubic severočeskému týmu zařídil střídající záložník Robert Hrubý. Před první reprezentační pauzou si budou chtít svěřenci kouče Rady přispat do tabulky další body. „Slovácko je jeden z těch týmů, který má v lize hodně zkonsolidovanou sestavu a moc jí nemění. V létě jim odešel útočník Zajíc a brankář Trmal, ale posílil je nizozemský útočník Cicilia a teď se jim vrátil i záložník Hellebrand. Čeká nás těžký zápas. Slovácko je doma hodně nebezpečné, navíc jsou posilněni vítězství v derby ve Zlíně, kde otočili zápas, a to samo o sobě svědčí o jejich síle. Loni jsme na Slovácku vedli a nakonec jsme horko těžko ubránili bod,“ má ještě v živé paměti poslední vzájemný zápas kouč Jablonce Petr Rada.

Oba ligové kluby čeká v sobotu 37. měření sil. V dosud odehraných duelech vyhrál Jablonec 16 zápasů, 13 soubojů skončilo remízou a 7 vítězstvím Slovácka.

Utkání začíná v sobotu 29. srpna od 17 hodin na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Pechanec - Horák, Pečenka

Delegát: Kabyl, Trčka