Rada: Smekám před hráči, že jsme dohráli všichni

AC Sparta Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 8. kolo ne 19. 9. 2021, 16:00

Jablonecký kouč Petr Rada si bodu z Letné cenil, rozohnil ho ale počet žlutých karet, které v zápase na Letné udělil hlavní arbitr Pavel Orel.

Sparta v ligové soutěži poprvé pod vedením trenéra Pavla Vrby doma nezvítězila. „Dnešní remíza mě mrzí. Doma chceme být dominantní, jenže to se nám dařilo jen dvacet minut. Pak jsme od toho ustoupili. Začali jsme nakopávat a měli jsme špatné postavení. Proč jsme od toho ustoupili, to nevím. Nebyli jsme přesní. Střídáními jsme se dostali více do hry. Karabec i Karlsson byli víc vidět a my jsme začali mít převahu. Možná chyběl kousek k druhému gólu. Ztráta z domácího utkání to není dobrá.

Trenér Jablonce Petr Rada si bod z Letné považoval. „Vstup do zápasu se nám nevyvedl, zase jsme dostali brzo branku. Šli jsme tam do balonu nedůrazně. Uff, prohrávat na Spartě takhle brzo, to není jednoduché. Byli jsme pasivní, chyběl pohyb, jako bychom se báli. Domácí naštěstí vyloženou šanci už neměli. Sparta dobře kombinovala a my jsme se nemohli dostat do hry. Od 25. minuty už jsme byli domácím vyrovnaným soupeře. Přečkali jsme ještě Hložkovu šanci v závěru první půle. Chtěli jsme být aktivní i po poločase. Dobře jsme drželi balón a v soubojích jsme byli docela pevní. Bodu si cením. Odehráli jsme tu slušné utkání,“ konstatoval náš kouč.

„Jediné, co mě mrzí, že rozhodčí dokáže dát v takovémto utkání 12 žlutých karech! No to se na mě nezlobte. Já bych už nehrál ani minutu. Vždyť fotbal je kontaktní sport. Vždyť tam nic záludného nebylo. My jsme dostali osm žlutých karet! Kam ten fotbal spěje? Furt se nehraje. Štve mě tohle vůči fotbalu. Záludné utkání to určitě nebylo, nebo tomu nerozumím. Před hráči jsem po zápase smeknul, že to uhráli bez vyloučení. Bylo to fér utkání a souboje k fotbalu patří,“ nechápal počet žlutých karet udělených v utkání náš trenér.