Rada: Soupeř nás vyškolil v proměňování šancí

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
FORTUNA:LIGA, 8. kolo ne 16. 9. 2018, 15:00

Jablonečtí fotbalisté se příliš ideálně na následující pestrý program tohoto týdne nenaladili. Trenér Petr Rada po dnešní porážce 0:3 s Mladou Boleslaví žehral nejen na proměňování šancí.

S hladkým vítězstvím v Jablonci byl navýsost spokojen trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber. „Je to zasloužené vítězství. Přežili jsme první patnáctiminutovku domácích, kde jsme se ještě nesrovnali s ofenzivou domácích. Byli jsme hodně produktivní, protože jsme vedli z první střely na bránu. Rázem jsme pak byli odvážnější a přidali jsme do poločasu ještě druhý gól. Hráče jsem ještě upozorňoval, že nic není vyhraného. Musím je pochválit. Prvních dvacet minut druhé půle odehráli opět aktivně, nenechali se zatlačit a přidali třetí gól. Domácí nerezignovali a my především díky výbornému gólmanovi Šedovi vezeme vítězství. Poprvé v sezoně jsme uhráli nulu, je to jeho zásluha, předvedl prostě vynikající výkon,“ pochválil vlastního gólmana trenér Weber.

Naopak chmury musel rozhánět po nečekané domácí porážce jablonecký kouč Petr Rada. „Prohra mě mrzí. Soupeř nás vyškolil v proměňování šancí. Přitom jsme vstoupili do zápasu dobře, dostávali jsme se do šestnáctky, ale finální fáze a řešení bylo velmi špatné. Ať už se tam zjevil kdokoliv, řešili to špatně. Ze stran jsme se tam sice dostávali, byla tam spousta situací, ale nebylo to dobře vyřešené. Prakticky z první vážnější situace jsme inkasovali. To bylo pro hráče nepříjemné. Přišel ale druhý gól po křižném balonu, kde byl volný hráč. Byly to dvě laciné branky. Pozdě jsme dostupovali hráče, třeba Konateho, tam jsme měli hodně strachu, přitom nebyl důvod,“ konstatoval náš kouč a pokračoval.

„Snažili jsme se dostat do zápasu, jenže přišla třetí branka. Opět centr a naši hráči couvají do brány, je to fatální. Takové chyby jsme dřív nedělali,“ podivoval se Rada. „Dál jsme měli šance, ale všechno pochytal Šeda. Byla tam spousta střel. Zapadá to do toho kontextu celého utkání. Přijde mi, že tu vždy uděláme brankáře kola. Je potřeba říct, že Boleslav měla i další brejkové situace. Celkově se nám ten zápas nevydařil, až na těch 25 úvodních minut. Z tohoto pohledu je to zřejmě zasloužená porážka,“ hodnotil Rada.

Novináři se následně ptali, jestli hráči už neměli v hlavách čtvrteční zápas v Rennes. „Chtěli jsme se od tohoto oprostit. Chtěl jsem, aby se hráči soustředili jen na Boleslav. Jsou to situace, na které si musí hráči zvyknout. Zápasů bude hodně, pokud ale budeme mít takový strach, tak to bude hodně špatné. Musíme si to zítra vyříkat a soustředit se na čtvrteční zápas. Je to nepříjemné. Každá porážka mě mrzí a ta dnešní dvojnásob, protože jsme byli ustrašení.“

Kouč následně vysvětlil, proč se rozhodl nepostavit stopera Lischku. „Byla u něj znát trochu únava, po tom programu reprezentace, proto jsme udělali tuto změnu. Máme tu další hráče, které potřebujeme využít,“ řekl k dnešnímu nasazení Břečky na jeho pozici.