Rada: Ve finální fázi jsme neklidní a nepřesní

FK Teplice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 4. kolo ne 15. 8. 2021, 16:00

Vydařená série bez porážky na teplických Stínadlech je pryč. Radův tým tentokrát prohrál v Teplicích nejtěsnějším rozdílem 0:1 a porážka svého týmu nadělala další vrásky trenéru Petru Radovi.

Ohromnou radost z prvních bodů do ligové tabulky měl po výhře 1:0 kouč Teplic Radim Kučera. „Podařilo se nám vstřelit první gól. Chtěli jsme vyrážet do rychlý brejků z dobré obrany, což se nám podařilo. Měli jsme tam i hraniční ofsajd a další náznaky. Byli jsme na koni, trochu nám dělaly problémy křížné míče soupeře. K tomu jsme si něco řekli o poločase. Druhý poločas byl hodně dobře odpracovaný. Jablonec je silný, ale my jsme si to pohlídali. Někdy nám směrem dopředu chybělo více kvality a klidu. Nulu jsme udrželi a vyhráli jsme se silným soupeřem. Ze zápasu máme pozitiva, tým se snad teď semkne. Někdy je krása v jednoduchosti,“ byl spokojený kouč domácího celku.

Jablonecký kouč Petr Rada hodnotil porážku našich barev následovně. „Opakuje se to, opět jsme dostali hloupou branku v začátku zápasu. Byli jsme tam pomalu a nedoběhli jsme to. Tato situace rozhodla celý duel. Po většinu zápasu jsme drželi míč, nějaké šance jsme si vypracovali, ale ve finální fázi jsme byli nepřesní. Byla tam spousta rohů, ale nedaří se nám z nich být produktivnější. Zatím při nich chybí větší náběh, více agresivity, ani postavení není zatím takové. A v útočné fázi jsme nebyli klidní, spíše jsme byli nepřesní. Prohráli jsme, je to kruté, ale takový je fotbal,“ uvedl k zápasu jablonecký kouč, který se nevymlouval na obtížný program a cestování. „Myslím si, že jsme dobře zregenerovali, ptal jsem se hráčů, jak se cítí, proto jsme hráli v této sestavě a chtěli naplno bodovat. Bylo vedro, ale to k srpnu patří. Nechtěli jsme měnit sestavu v nějakém větším počtu,“ vysvětloval kouč poraženého týmu Petr Rada.