Rada: Velmi kvalitní zápas z naší strany

FK Jablonec FC Baník Ostrava
FORTUNA:LIGA, 30. kolo so 27. 4. 2019, 17:00

Po jednoznačném vítězství a udržení čtvrté příčky nemohl být jablonecký kouč Petr Rada jinak, než spokojen. Po zápase chválil celý tým, a nechtěl vyzdvihovat jen autora hattricku Martina Doležala.

Ostravský kouč Bohumil Páník měl po nevydařeném utkání v Jablonci o čem přemýšlet. „Je to pro nás vystřízlivění po dobrých zápasech, které jsme teď měli. Faktorů bych viděl několik. Jeden z nich je v naší hlavě, hráči věděli jak mají pracovat. V druhé půli se ukázalo, že to je opravdu o hlavách, tam jsme Jablonec zatlačili a kdybychom dali kontaktní gól, mohli jsme ještě něco se zápasem udělat. Pak ale domácí vstřelili třetí branku a bylo po zápase. Dostali jsme ještě další gól. Jako trenér to musím přežvýkat. Aspektů špatného výkonu z naší strany je víc,“ litoval po vysoké porážce trenér Ostravy.

Trenér Jablonce Petr Rada začal hodnocením vítězného zápasu vrácením se k zápasu s Bohemians. „Připadá mi, že moje pozápasová hodnocení jsou zcela zbytečná. Na Bohemce jsme byli lepší, ale někdo napíše, že lepší byla Bohemka, ten pán tu ale mezi vámi dnes není,“ porozhlédl se mezi novináři kouč Jablonce. „Z tohoto pohledu jsem naštvanej a rozhořčenej, protože to jeho hodnocení pak ovlivňuje širokou veřejnost,“ kroutil nasupeně hlavou kouč Severočechů a pak už se vrátil k dnešnímu vítěznému souboji.

„Do dnešního zápasu s Ostravou jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivní a chtěli jsme Ostravu napadat. Dařilo se nám to, ale větší šance tam nebyly. Šli jsme do vedení standardkou, pak přišla ještě šance Trávníkem. Naštěstí jsme přidali druhý gól, který nás do poločasu uklidnil. Druhý poločas byl Baník nepříjemný, je to kvalitní celek a právem je ve finále poháru. Prvních patnáct minut druhé půle byl Baník lepší, napadal nás a nás podržel Vlasta Hrubý. Pak jsme vstřelili třetí gól, který byl pro ten zápas hodně důležitý. Baník pak už jen dohrával a my vstřelili po dobré kombinaci čtvrtý gól,“ konstatoval Rada a pokračoval. „Jsem rád, že jsme udrželi čtvrtou příčku. V týdnu jsme trochu změnili tréninkový cyklus, aby hráči byli nabuzenější a živější. Čeká nás teď pět zápasů a na ty se musíme připravit,“ dodal Rada.

Náš kouč poté komentoval také třígólový počin našeho útočníka Martina Doležala. „Gratuluju mu. Pokud vstřelí hattrick, je to ocenění jeho dobré práce. Měl nedávno angínu, ještě na Bohemce to nebylo stoprocentní. Dnes to odehrál velmi kvalitně, ale stejně ještě dvě šance zahodil. Přeju mu to, je to pracovitý kluk. On ukazuje, že je dobrý fotbalista, potřebuje ale důvěru a sebevědomí. I Michal Trávník se do toho pomalu dostává, taky dnes odvedl kvalitní výkon. Celkově jsme jako tým odehráli velmi kvalitní utkání,“ považoval si jablonecký kouč.

Trenér ze Střelnice pak odpověděl i na dotazy novinářů, týkající se jeho osoby jako kandidáta na post nového kouče Sparty. „Já už chci dožít svůj život v klidu. Chci trénovat mladé hráče, s kterými se cejtím dobře. A tohle neřeším, bůh ví odkud ty zaručené zdroje jsou,“ pousmál se Rada a na závěr přiznal, že vzhledem k vývoji v tabulce bude ve finále poháru držel palce Slavii. „Lhal bych, kdybych říkal, že nedržíme palce Slavii, ale to jen za předpokladu, že udržíme čtvrtou příčku. My se tím teď ale nezabýváme, musíme uhrát co nejvíce bodů,“ má jasno jablonecký stratég.