Rada: Vůle nebyla taková, komplikujeme si to

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, 27. kolo út 2. 6. 2020, 18:00

Jablonecký kouč Petr Rada vyčítal hráčům situaci u inkasované branky, na kterou se tým speciálně u videa připravoval. I proto ho porážka v tolik důležitém derby s Libercem notně mrzela.

Kouč vítězného týmu Slovanu Liberec Pavel Hoftych zářil spokojeností po vítězství svých barev a posunu na třetí místo. „První poločas to bylo takové oťukávací derby z obou stran. Bylo to opatrné, týmy věděly, o co se hraje. Jablonec nechtěl ten zápas prohrát, my jsme nechtěli inkasovat branku a dotahovat. Obě mužstva se soustředila na poctivou obranu. Měli jsme šance, něco měl i Jablonec, ale nebyla to žádná ostřelovačka. První poločas byl možná Jablonec víc s míčem, my jsme více hrozili, ale bylo to celkově hodně vyrovnané. Věděli jsme, že naše mužstvo je rychlejší ve středu, na to jsme sázeli a chtěli toho využít. Myslím si ale, že druhý poločas jsme byli lepší, měli jsme i více brankových příležitostí. Až na závěr jsme Jablonec do ničeho nepouštěli, ale to už domácí vsadili na jednoduchost a nakopávané míče. Poctivě jsme bránili a jeden z brejků zakončil fantasticky Malinský. Kuchta by se netrefil snad ani kdyby se hrálo až do zítřka. Škoda, že jsme nedokázali přidat druhou branku, abychom to nemuseli doválčit až v takových nervech, šancí jsme na to měli dost,“ pravil po zápase kouč Slovanu.

To z jabloneckého kouče Petra Rady ještě na pozápasové tiskové konferenci sršelo naštvání. „Zápas jsme nezvládli, prohráli jsme a v této situaci je to pro nás hodně nepříjemné. Sestava se nám po Slavii vrátila do starých kolejí. V prvním poločase nebylo moc šancí, soupeř tam měl jednu měl při té ruce. Liberec čekal na brejk, má na to rychlostní typy hráčů směrem dopředu. Hráče jsem upozorňoval, že může rozhodovat jedna šance a pokud přijde, je potřeba jí proměnit. Měli jsme jí hned na začátku druhého poločasu Matouškem, jenže ten jí nezužitkoval, jakoby se mu nechtělo jít blíž, vystřelil z velké dálky a gólman mu to chytil. Liberec měl pak ale víc šancí, po chybě Jugase nás podržel Hrubý. Liberec byl kvalitní soupeř a čekal na naší chybu. Nám zatím důraz a ta drzost co měl Liberec chybí. Deset minut před koncem nás Slovan potrestal brankou, kterou nepochopím doteďka. Na Malinského se díváme na videu, je to totožná situace jako v Budějovicích, kdy si to pravonohý hráč navede do středu a trefí na zadní tyč. Tady musí být chytrost toho hráče, vytlačit ho přece. Byla to situace, která nás potopila. Tohle jsou zápasy na nože, hráči se na to video pak měli ještě dívat individuálně, kývali že se dívali a pak tu chybu udělají. Tady rozhoduje malá chyba a nás to potrestalo, přitom úplně zbytečně,“ rozohnil se znovu kouč při rozboru rozhodující branky utkání.

„Ani při nakopávaných balonech v závěru jsme si nic nevytvořili, nebyli jsme tak důslední a nešli tak hladově za vyrovnáním. Vůle tam nebyla taková, jakou bych si představoval. Hrajeme doma, vím že tu nejsou lidi, ale tohle musíme zvládnout jinak. Z toho pohledu jsem zklamaný, máme na čem pracovat a musíme si to rozebrat,“ plánuje kouč Jablonce.

Jeho tým se nyní propadl na čtvrtou příčku. „Je to nepříjemné. Komplikujeme si to, 27 kol se tu o něco lopotíme. Musíme někde bodovat a snažit se to uhrát jinde,“ vzhlíží k posledním třem kolům před nadstavbou Rada, který opět volal po fanoušcích v ochozech. „Jak chceme zvednout divácké návštěvy, když lidi nemůžou chodit na fotbal a tleskají za plotem? Tady se chodí v rouškách, nevím proč by lidi nemohli přijít na stadion? Seděli by tři metry vedle sebe. My si tu furt na něco hrajeme a za tři neděle to otevřeme pro tisíc lidí. Nejsou to jenom papíry a razítka úředníků, chce to taky nějaký rozum,“ ušklíbl se Rada.

Jak vypadá stav zraněného stopera Jakuba Jugase, který musel chvíli před inkasovanou brankou střídat? „Ještě nevíme, odjel na rentgen a uvidíme víc zítra,“ zakončil dnes zklamaný trenér Jablonce.