Rada: Za výkon jsme si gól zasloužili

Celtic FC FK Jablonec
3. předkolo UEL, 2. kolo čt 12. 8. 2021, 20:45

Svěřenci trenéra Petra Rady prohráli v Celtic Parku před výbornou kulisou 60 tisíc fanoušků 0:3. Jablonecký kouč označil výkon svých hráčů za důstojný.

Trenéru Petru Radovi scházelo v parádní atmosféře Celtic Parku k větší spokojenosti, jen proměnění některé z šancí. „Takováto kulisa je fantastická pro fotbal. Myslím si, že to na našich hráčích nezanechalo příliš stopy. Drželi jsme 0:0, ale pak jsme dostali docela zbytečný gól, když to Zelený dobře vypíchal, ale Pleštil uklouzl a domácí šli do vedení. Hráči chtěli a cítili se dobře, bylo to vidět i v kabině o poločase, kde nepanovala žádná poraženecká nálada. V druhém poločase jsme si vytvářeli šance, ale domácí rozhodli střelou z poza šestnáctky na 2:0, to bylo rozhodující. Měli jsme poté příležitosti na snížení Doležalem, Kratochvílem i Čvančarou. Za výkon jsme si branku zasloužili. Ale přišla třetí branka, kdy to Hanuš ještě dobře vyrazil, ale míč se odrazil k soupeři a byla z toho třetí branka. Myslím si, že hlavně v druhém poločase jsme před takovou kulisou hráli důstojnou roli,“ hodnotil duel jablonecký kouč.

„V součtu jsme ale dostali sedm branek ve dvou zápasech, což je moc. Myslím si, že gólu jsme tu byli blíž, než v situacích doma, z kterých jsme skorovali. Hráči si z takových zápasů musí něco vzít. Těmito zápasy rostou a získávají mezinárodní zkušenosti, takové zápasy jdou do světa a hráči se můžou zviditelnit. Celtic byl silný soupeř. Jsem zklamaný, že jsme tu nevstřelili žádnou branku. Vypadli jsme, máme jednu opravu ve dvojzápase s Žilinou. Čeká nás náročný program, ale hráči si vyzkoušeli, že se dá hrát i s takovým týmem jako je Celtic, proto bychom se neměli bát ani Žiliny,“ řekl bezprostředně po skončení duelu v Glasgow náš lodivod.