Rada věří v bodový zisk, musíme proměňovat šance

Randers FC FK Jablonec
Evropská konferenční liga UEFA, 4. kolo čt 4. 11. 2021, 18:45

Jablonec už se pilně připravuje na čtvrteční zápas Evropské konferenční ligy UEFA v Dánsku. Trenér Petr Rada si přeje, aby jeho svěřenci v důležitém zápase dobře naložili s vytvořenými šancemi.

Středeční den strávili jablonečtí fotbalisté přesunem a přípravami na zápas Evropské konferenční ligy UEFA. Výprava se během poledne přesunula leteckým speciálem z Prahy do Aarhusu, odkud tým zamířil na hotel a následně absolvoval na stadionu Randers předzápasový trénink a tiskovou konferenci. Jablonec přivítalo v Dánsku podobné počasí jako je nyní i Čechách, na čtvrteční večerní zápas je předpověď 5°C a polojasno.

Do Dánska kouč Rada přivezl tým včetně čerstvě povolaného útočníka Čvančary k reprezentaci do 21 let či útočníka B-týmu Torfiqa. Naopak v nominaci chyběli vykartovaný záložník Pilař a zraněný středopolař Houska. „Davida Housku čeká zítra poslední vyšetření svalového zranění, možná už v pátek dostane zelenou a připojí se k nám. U Venci Pilaře buďme rádi, že to jsou jen karty a ne zranění. Ale na můj vkus jich posbíral už dost. Každá ztráta nás samozřejmě mrzí, v pohárech obzvlášť, protože Venca je náš nejostřílenější hráč s evropskými zkušenostmi,“ říká ke stavu kádru kouč Petr Rada. „Venca je samozřejmě jeden z našich nejlepších hráčů do ofenzívy, jeho kvality známe. Zítra dostane šanci někdo jiný, my máme kvalitní strany a myslím si, že ho dokážeme nahradit,“ doplňuje slova trenéra obránce Jan Krob. Co jablonecký krajní bek čeká od čtvrteční odvety v Randers? „Chceme postoupit. Víme, že nás čeká strašně těžké utkání. Máme je hodně nastudované, mají strašně silné hráče směrem dopředu. Budeme se snažit udělat maximum, abychom si nějaké body odvezli zpět k nám do Jablonce. Naše skupina je hodně vyrovnaná, ale když podáme kvalitní výkon, tak můžeme hrát s každým,“ říká odhodlaně Krob.

Nelehké utkání očekává zítra v Dánsku i náš kouč. „Čeká nás těžké utkání. Každý bod z venku je v této fázi hodně pozitivní. Doma jsme s Randers dva body ztratili se závěrečným hvizdem. Přesvědčili jsme se ale, že se dá hrát s každým, když budeme odvážní. Ale musíme zlepšit naší koncovku. V Alkmaaru jsme také hráli důstojnou roli, ale velké kluby dokážou své šance proměnit, a to je to rozhodující. Ve třech zápasech skupiny jsme hráli dobře, ale zase máme jen čtyři body. Mohli jsme jich mít i víc. Nálada teď není zrovna komfortní, jsme v situaci, která je složitá pro klub i hráče. My nehrajeme špatně, šance si vytváříme, ale neproměňujeme je, a to nás trápí. Každopádně zítra chceme nějaký bodový zisk. I kdyby se zítra stalo cokoliv, máme ještě dva zápasy a myslím si, že se o to ještě porveme,“ je přesvědčený kouč Jablonce.

Ve výsledkový zlom podzimu pevně věří i obránce Krob. „Liga nám utíká, snažíme se hrát v obou soutěžích stejně. Budeme doufat, že už zítra to zlomíme. Musíme proměňovat šance, věřím, že pak se nám už bude dařit,“ říká jablonecký bek.

Jablonec je v letošní pohárové sezoně zatím nejpilnějším sběratelem bodů do národního koeficientu. „Za to jsme samozřejmě rádi. Pro český fotbal je každý bod dobrý, ať už ho uhraje Sparta, Slavia, nebo kdokoliv jiný. Nás to těší. Ve skupinách zatím hrajeme důstojnou roli. Do dneška nemůžu vykousat ten Pjunik. Ale celkově můžeme dělat víc bodů, a to budeme chtít vždycky,“ konstatoval Rada. Jablonecký bouřlivák už posbíral v základní skupině dvě žluté karty, nebojí se, že by se i on vykartoval pro další evropské zápasy? „Taky já chci tu Evropu dohrát. Ale jak ucítím křivdu, tak se ozvu. Budu za nás bojovat i za tou lajnou. Nechci, aby nám někdo křivdil,“ zvýšil hlas při závěrečném slovu na předzápasové tiskové konferenci kouč Jablonce.