Radovi chyběla větší odvaha, sebevědomí i pohyb

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 2. kolo so 31. 7. 2021, 16:00

Větší pohyb, odvaha a sebevědomí. To vše chybělo našemu kouči Petru Radovi při sobotní porážce Jablonce na půdě Mladé Boleslavi.

Domácí lodivod Karel Jarolím byl po první ligové výhře svého týmu nadmíru spokojený. „Důležitým momentem byl zákrok Honzy Šedy v začátku utkání proti hlavičce Doležala. Pak jsme hru ovládli, dali jsme dva góly a měli další spoustu příležitostí. Co jsme si mohli přát lepšího, než rychlé dvoubrankové vedení. Nechtěli jsme dát Jablonci šanci na kontaktní branku. Vykolejily nás až zbytečné ztráty v druhém poločase, ale pomohli jsme si střídáním. Jsem rád, že jsme přidali třetí branku. Měli jsme i další šance, ale potřebujeme být efektivnější. Kluci podali týmový výkon s patřičnou kvalitou, takže panuje spokojenost,“ uvedl po zápase kouč Jarolím.

Naopak velmi nespokojený byl po vysoké porážce kouč Jablonce Petr Rada. „Rozhodlo prvních patnáct minut. Martin Doležal měl šanci, neproměnil jí a pak přišly dvě tvrdé rány. Prakticky jsme si dali dvě branky sami. Blbě jsme tam reagovali a nedostupovali. Měli jsme blbé postavení, moc jsme se stahovali a sami jsme se dostávali pod tlak. Scházel nám pohyb. Boleslav nás dobře atakovala, má na to hráče, pohybově byl výborný Ewerton. Prohrávali jsme brzy 0:2 a hráči byli už v kabině hodně trefení z vývoje. Chtěli jsme dát kontaktní branku, byla tam určitá pasáž, kdy jsme měli možnosti a náznaky. Ale domácí stále zlobili. Chystali jsme se přejít na tříobráncový systém a zkusit dát kontaktní gól. Jenže jsme inkasovali po standardní situaci, bylo 3:0 a bylo po zápase. Jsem zklamaný hlavně z prvního poločasu, kdy nám scházelo více pohybu, tam jsme hráli moc ustrašeně. Nenavázali jsme na zápas s Ostravou. Na Mladou Boleslav jsem se byl osobně podívat v Plzni, hráči věděli, jak hrají. Ale nám hlavně chyběl pohyb, větší sebevědomí a odvaha směrem dopředu. Dnes jsme zaslouženě prohráli,“ zhodnotil duel trenér Rada. „Před Celticem je to nepříjemné. Chtěli jsme tu bodovat. Čeká nás jiná soutěž, jiný soupeř. Musíme na tohle zapomenout. Věřím, že hráči se dokáži na Celtic zkoncentrovat a předvedou zcela jiný výkon,“ dodal Rada.