Radu mrzel jen inkasovaný gól v závěru

FK Jablonec FK Teplice
FORTUNA:LIGA, 14. kolo pá 25. 10. 2019, 18:00

Výhra v páteční ligové předehrávce proti dobře hrajícím Teplicím potěšila jabloneckého kouče Petra Radu. Jak vítězný zápas hodnotil na pozápasové tiskové konferenci?

Hostující kouč Stanislav Hejkal těžko rozdýchával tvrdý direkt inkasovaný na jablonecké Střelnici. „Vstoupili jsme do zápasu chladně, bez emocí a bez soubojů. Ale to i Jablonec. Atributy, z kterých jsme udělali naší šnůru, tam dnes prostě chyběly. Zbloudilý centr Jablonce se následně proměnil v gól a pak už jsme tahali za úplně kratší šnůru celý zápas. Neměli jsme co nabídnou. Prohrávali jsme o dva góly, pak ta penalta, tam jsem čekal, že by nás mohla nakopnut. V poločase byla bouřka a změna systému. I pak jsme nevypadali vůbec týmově. Jablonec vyjížděl do rychlých protiútoků a to byla voda na jejich mlýn. Prostě to dnes nebylo ono, nechci být sprostý. Po sedmi zápasech jsme dostali facku, musíme vstát a něco si říct. Teplice chci mít jiné, né jak se prezentovaly dnes v Jablonci,“ konstatoval po prohraném pátečním zápase Hejkal.

O poznání lepší náladu měl kouč vítězného Jablonce Petr Rada. „Měli jsme z toho zápasu obavy, věděli jsme, že soupeř hraje jiný systém 3-5-2. I minule to tu na nás hosté hráli a vedli tu. Byli jsme z tohoto pohledu v pozoru. Vstoupili jsme do zápasu aktivně a dobře. Měli jsme trochu jinou středovou zálohu, ale ta balony zachytávala a my jsme se tam dostávali ze stran. Šli jsme zaslouženě do vedení, přišla druhá branka, pak ta neproměněná penalta. Aktivní jsme chtěli být i po poločase, Teplice tam poslaly dva nové hráče a přeskupily hru na 4-4-2. Teplice měly nějaké střely, ale my jsme náš výkon korunovali góly po centru. Jediné, co mě mrzí, že jsme inkasovali v závěru. S nulou je to lepší,“ pousmál se kouč Jablonce při hodnocení zápasu a pokračoval. „Naši stopeři uhlídali dva nebezpečné útočníky soupeře. Splnili svou úlohu. S naším výkonem jsme spokojeni. Já sem takový, že do sestavy moc nechci šahat, když to funguje, ale ve středu hřiště jsme dnes uvažovali i o Vojtovi Kubistovi, nakonec ale padla volba na Pilíka,“ uvedl dále Rada na otázku absence vykartovaného kapitána Hübschmana.

Jablonecký kouč i dnes postrádal ofenzivně laděného Matouška. „Nechceme to u něj uspěchat. V řádu dnů by se měl ale zapojit do tréninku,“ prozradil kouč, který poděkoval věrným fanouškům. „Pět gólů v zápase, dvě břevna, to muselo bavit. Věrní, co tu byli, viděli slušný fotbal. Chci jim poděkovat za podporu v Liberci i dnes. Výsledek patří těm, co tu byli a nebyli u televize,“ uzavřel Rada.