Radův tým se v sobotu představí v Boleslavi

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 22. kolo so 23. 2. 2019, 17:00

Ve 22. kole FORTUNA:LIGY se náš tým vydá do nedaleké Mladé Boleslavi. Zápas dvou na jaře zatím neporažených celků o důležité body startuje v sobotu úderem 17. hodiny.

S desátým místem po podzimu nepanovala v Mladé Boleslavi zrovna spokojenost. Do jara tak Weberův tým vstoupil s cílem rychle vyklidit současné pozice a přiblížit se klidnému středu ligové tabulky. Poměrně výrazných změn doznal i současný kádr, v kterém nepokračují Diviš, Pauschek, Konaté i Valenta. Jejich místa zaujali nově příchozí, Hájek, Tataev, Mašek, Stejskal, Ewerton, Tvaroh nebo Fulnek. „Někteří zkušení hráči neodváděli výkony, které bychom od nich vzhledem k vytvořeným podmínkám čekali. Proto jsme se rozhodli o omlazení, tvoříme v podstatě nové mužstvo. Když se podíváte na věk příchozích hráčů, tak je tady veliká perspektiva. V budoucnu bychom se rádi vrátili do první ligové šestky,“ plánuje ředitel mladoboleslavského klubu Dufek.

Do jarních bojů vstoupili Středočeši dvěma nelehkými zápasy, v kterých ale obstáli. Nejdříve na domácí půdě vydolovali zaslouženou remízu 1:1 s favorizovanou plzeňskou Viktorií, aby v dalším kole zvítězili 2:0 na půdě Teplic. Nutno dodat, že i v obou jarních zápasech se opět trefil ligový snajpr Nikolaj Komličenko. Právě současný nejlepší střelec ligy vede tabulku kanonýrů s úctyhodnými dvaceti góly, v zimě navíc přetavil své dosavadní hostování z Krasnodaru v přestup do středočeského klubu. Jablonecká obrana se tak musí mít na pozoru, ruský útočník skóroval v každém z posledních čtyř ligových zápasů!

Domácí lodivod Jozef Weber je i proto s úvodními zápasy svých svěřenců spokojen a na zápas s Jabloncem se i kvůli tomu, že v našem klubu strávil dlouhá léta, opět náležitě těší. „Těch třináct let v Jablonci se nedá vytrhnout ze života. Opět to pro mě bude trochu zvláštní zápas, v klubu stále působí spoustu lidí, kteří tam byli za mě,“ přiznává Weber a před sobotním kláním se Severočechy říká. „Věřím, že bychom mohli uspět i proti Jablonci. Ale jedině tehdy, podáme-li stejný výkon jako v předchozích dvou jarních utkáních,“ přemýšlí nahlas kouč Boleslavi.

Také Jablonec získal v úvodních dvou jarních kolech čtyři body. Jenže vítězství 2:1 z Olomouce bohužel doma nepotvrdil proti Opavě, kde se body nakonec dělily. Radův tým se tak musí pokusit naplno bodovat v sobotu ve městě automobilů.Doma nám to bohužel s Opavou nevyšlo. Chtěli jsme vyhrát, měli jsme to dobře rozehrané, i když herní kvalita nebyla taková. Přes to jsme sahali po vítězství, ale v závěru jsme si nechali vyrovnat po standardní situaci. Mrzí nás to, ale je to za námi. Opava tady odvedla kvalitní výkon. Musíme se z toho oklepat a připravit se na Mladou Boleslav. Budě to těžké utkání, Boleslav hrála s Plzní nerozhodně a teď vyhrála v Teplicích, takže je tam určitý klid na práci a stabilizovala se sestava. Jedeme tam s tím, že chceme získat body, které jsme doma ztratili," říká před sobotním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Také Mladoboleslavskému celku máme z podzimu co oplácet. V polovině září totiž Weberův tým doslova zmrazil jabloneckou Střelnici před startem v pohárové Evropě. Ač byl Jablonec na svém stadionu proti Boleslavi aktivnější a nebezpečnější, odvezli si tolik produktivní Středočeši domů poměrně vysokou výhru 3:0! Jak dopadne vzájemný duel Mladé Boleslavi a Jablonce tentokrát?

Utkání začíná v sobotu 23. února od 17 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Proske - Paták, Ratajová

Delegát: Kureš, Poklop