Remíza s Astanou, branky padaly jen v první půli

FK Jablonec FC Astana
1:1
Evropská liga UEFA, 3. kolo čt 25. 10. 2018, 21:00

Druhou remízu v druhém domácím utkání Evropské ligy si připsal FK Jablonec. S Kazašskou Astanou padaly na Střelnici branky jen v úvodu prvního poločasu.

S heslem vítězná sestava se nemění vyrukoval jablonecký trenér Petr Rada do třetího utkání Evropské ligy proti Astaně. Typické jablonecké počasí bylo přichystáno oba týmy při druhém zápase skupinové fáze evropské soutěže, teplota sotva deset stupňů a déšť vítal fotbalisty už při zahajovacím ceremoniálu.

Jablonec měl výborný nástup. Hned ve druhé minutě to ale přehnal s kličkami v hostujícím vápně Jovović. Ve 4. minutě už dával míč z pravé strany Holeš, na malém vápně našel Považance, který střelou k tyči otevřel brzy brankový účet utkání!

Hosté odpověděli o pět minut později, Tomasovu štiplavou ránu z dvaceti metrů vyrážel brankář Hrubý na roh. V 11. minutě podklouzl Hovorka na naší levé straně, rázem měl na křídle příliš volného prostoru Kabananga, jeho centr zužitkoval v prudkou hlavičku a vyrovnání na 1:1 záložník Henrique.

Dál hrozil Jablonec. Masopust přetáhl centr, který malý Jovović sklepával na malé vápně, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Hovorka měl v tu chvíli evidentně zdravotní problém, který si zřejmě přivodil při podklouznutí u inkasované branky, držel se v oblasti třísel, ale přesto dál pokračoval ve hře. Pěknou ranou se následně prezentoval ve formě hrající Trávník, svůj pozdrav brankáři ale poslal nad spojnici kazašské branky, přesto sklidil potlesk tribun. Živo bylo před hostující brankou také po půlhodině hry, hlavičku Lischky po centru Hanouska vyrazil gólman Erić k Jovovićovi, ten ale nedokázal míč procedit přes blokujícího Kabanangu a brankáře Eriće. Chvíli před poločasem zasáhl u postranní čáry Henrique rukou do obličeje Holeše, rakouský rozhodčí ale neměl odvahu vytáhnout z kapsičky pro hostující hráče žlutou kartu, možná i proto, že záložník Astany už jeden žlutý kartónek z rukou rozhodčího v dosavadním průběhu hry viděl.

V druhém poločase měli nejdříve dobrou příležitost Kazaši, Hovorka neodhadl u lajny balon, do sóla se řítil podél autové čáry útočník Karabanga, z úhlu naštěstí rozvlnil jen boční síť Hrubého svatyně. V 63. minutě dostal šikovnou přihrávku do vápna Považanec, mířil přesně k přední tyči, jenže tam skvělým zákrokem podržel Astanu gólman Erić, míč stačil nohou reflexivně vykopnout na roh! Hra se přelévala ze strany na stranu, jablonecký útok nedovedl do zakončení Masopust, na druhé straně mířil pánu bohu do oken Kleinheisler. Dvanáct minut před koncem zahrávali hosté přímý kop Tomasem, střídající Janga mohl ve výskoku zakončovat, ale jablonečtí obránci stačili míč odvrátit do bezpečí. Šest minut před koncem ze standardní situace před jabloneckým vápnem zakroutil míč přes zeď Tomasov, ale Hrubý stačil fantasticky u tyče vyškrábnout na roh!

Minutu před koncem letěl do vápna Astany centr z pravé strany, střídající Acosta hlavičkoval míč dobře o zem, ale jeden z obránců soupeře stačil míč se štěstím odkopnout do bezpečí. A protože se neurodilo ani z následného rohového kopu, oba soupeři si body rozdělily po remíze 1:1.