Rozhovor

Rennes vytěžilo z minima maximum, štvalo hráče

Fanoušci i novináři je chválili, ale jablonečtí hráči nebyli po domácí porážce s francouzským Stade Rennes spokojeni. Bezprostředně po utkání hovořili kapitán Tomáš Hübschman a brankář Vlastimil Hrubý.

Tomáš Hübschman: Tíha okamžiku je v Evropské lize prostě jiná

Opět jsme měli spoustu šancí, ale tentokrát jsme vyšli poprvé v základní skupině Evropské lize gólově naprázdno.

Souhlasím, že jsme byly lepší. Byl to pátý zápas, myslím, že v žádném jsme nepropadli. Soupeř měl jednu střelu a dal gól. To si myslím, že je rozhodující. Je to rozdíl mezi jejich a naší kvalitou. Větší zkušenosti přijdou asi až s většími zápasy. Mrzí nás to, protože i dnes jsme si vytvořili dobré možnosti a gól mohli vstřelit. Oni vytěžili z minima maximum. Přesto jsme odehráli dobré utkání, škoda jen konečného výsledku. To si ale říkáme čtyři zápasy zpětně a je to furt stejné. Je to o zkušenostech a klidu v zakončení.

Skupinu zakončíme v Kyjevě. Bude stále o co hrát?

Kluci hrají o svou budoucnost, hraje se o body o prémie. Chceme se ukázat v Evropě, těch motivací se tam dá najít opravdu hodně. Věděli jsme už teď před zápasem s Rennes, že nemáme šanci postoupit. Pojedeme i do Kyjeva s cílem uspět. Žádný tým nechce prohrát ani odevzdat zápas, ani od Dynama nečekám, že by to vypustilo, i když má postup hotový. Pro nás to bude další zápas v Evropské lize a budeme se snažit uspět.

Měl jsi jako nejzkušenější hráč kabiny ke spoluhráčům nějaký proslov?

Není potřeba mluvit. Je potřeba se z každého takového zápasu učit. Spoustu kluků, kteří se dnes do těch šancí dostalo, vědělo už v průběhu zápasu, že v jiných duelech by je třeba proměnili. Ta tíha okamžiku je tady prostě jiná. To je podobné, jako když půjdete kopat penaltu na tréninku a pak v zápase.

Vlasta Hrubý: Asi nejlepší náš zápas ve skupině

Byly jsme lepším týmem, ale na body to nestačilo.

Dneska to byl podle mě asi nejlepší zápas v Evropské lize, který jsme z těch pěti odehráli. Možná i kdybychom hráli ještě další zápas, tak ten gól prostě nedáme. Šancí bylo opravdu dost. Hráči Rennes vystřelili dvakrát na bránu a jednou to takhle trefili.

V závěru si střídajícímu Hunouovi bravurně chytil velkou šanci a dál si držel tým ve hře.

Jenže to už bylo v důsledku toho, že jsme byli nahoře a snažili se dostal balon co nejvýš a tam to nějak uhrát. Dneska jsme na šance vyhráli jednoznačně, jenže jsme nedali gól a to rozhodlo. Rennes jednu branku dali a tím to hasne.