březen

Rezerva jde do boje, doma přivítá Chlumec

Po zimní přípravě jde znovu do boje také rezerva FK Jablonec. Jarní část třetí nejvyšší soutěže odstartuje Vodičkův tým domácím utkáním Chlumcem nad Cidlinou.

FORTUNA ČFL B | 16.kolo

:

Branky JAB: 18. Čížek, 61. a 90. Dočekal

Branky CHL: 1. a 60. Bastin, 35. Kopáč, 55. Hynek, 70. Labík

Jablonecký B-tým bude v jarních odvetách hájit první příčku ČFL, na které přezimoval s tříbodovým náskokem před dotírajícími Živanicemi.

V zimním přípravném období odehráli Jablonečtí pět přípravných duelů, na úvod si poradili s divizními Velkými Hamry 9:2. Následovaly zápasy s třetiligovými rezervami pražských „S“, které měly podobné průběhy, vždy ale s jiným koncem. Jablonec měl proti pražským týmům vždy výborný první poločas, na který nedokázal už v druhém dějství navázat. Spartě tak náš B-tým podlehl 2:3 a Slavii porazil 4:2. Na umělé trávě v Břízkách se nakonec odehrála i samotná generálka před ostrými mistrovskými zápasy, v které ale Jablonečtí podlehli nečekaně vysoko rezervě Mladé Boleslavi 1:4.

V zimě dal kouč Jaroslav Vodička příležitost například Podzimkovi z dorostu, v přípravných duelech ho ale trápila především nevyrovnanost výkonů. Nejpilnějšími střelci v zimním období byli Kinčl, Dočekal, Černák a Haitl. Ofenzivní pojetí hry bude náročný kouč Vodička po hráčích vyžadovat i v jarní části soutěže.

Jablonecká rezerva zakončila podzim v ČFL famózní sérií devíti výher v řadě, která katapultoval tým na první příčku soutěže. Tuto sérii se budou snažit Jablonečtí prodloužit hned v prvním jarním duelu, v kterém přivítají na domácí půdě pátý Chlumec nad Cidlinou. Právě týmu z hradeckého kraje mají Severočeši co vracet, na podzim totiž hned v prvním kole padli v Chlumci 0:3. Povede se našemu týmu odveta a jarní start?

Utkání začíná v sobotu 7. března od 10:15 hodin na UMT v Břízkách

Rozhodčí: Raplík - Šimek, Braun