Rezerva má první body ze hřiště soupeře

TJ Slovan Velvary FK Jablonec
1:2
FORTUNA ČFL B, 3. kolo so 24. 8. 2019, 17:00

Rezervní tým FK Jablonec ve 3. kole ČFL urval první body na hřišti soupeře. Ve Velvarech Vodičkovi hoši remizovali 1:1 a v následném penaltovém rozstřelu byli naši hráči stoprocentní.

Po deseti minutách hry propadl míč za jablonecké obránce, kapitán domácích Vopat toho ale nedokázal využít a balonem nastřelil jen brankáře Richtera. Na druhé straně pálil po rohovém kopu z úhlu Dočekal, který hrál opět post stopera, jenže mířil jen do boční sítě. Ve 32. minutě Helm zatáhl balon před vápno, kde našel Bredu, ten kolmou přihrávkou vybídl k úvodnímu gólu číhajícího Velicha a Jablonec šel po půlhodině na Kladensku do vedení. Chvilku před odchodem na poločasovou pauzu mohl Vodičkův tým navýšit své vedení, Daníček načasoval přihrávku za obranu pro Haitla, kterého ale vychytal domácí gólman Měsíček!

Také po obrátce zahrozil první náš tým, odražený balon po rohovém kopu napálil z dálky pohotově na branku Breda, brankář Měsíček však stačil míč mířící pod břevno vytěsnit na další roh. Jenže po něm přišel rychlý brejk domácího Slovanu, nejdříve neuspěl Kafka, přesto se domácí radovali z vyrovnání, když míč poslal do sítě Vopat 1:1. Velvarům dodalo vyrovnání energii, v 56. minutě se Kafka u brankové čáry prosmýkl kolem Dočekala, na středu vápna našel Havránka, jenže ten ve vyložené pozici Richtera i blokujícího obránce neprostřelil. V závěru se na jablonecké straně snažil zvrátit výsledek na naši stranu střídající Munzar, jenže mířil jen vedle domácí tyče.

Nikdo další už výrazněji před brankami nezahrozil, a tak musely po remíze 1:1 rozhodnout o dalším bodu pokutové kopy. V nich se dařilo střelcům, až ve čtvrté sérii Richter chytil penaltu Šustrovi a protože jablonečtí byli z penaltového puntíku všichni stoprocentní, odvážejí si z Velvar nakonec body dva.