červenec

Rezerva těsně podlehla Frýdku Místku

S přípravou na start třetiligové soutěže pomalu finišuje náš nově vzniklý rezervní tým. Ten na herním soustředění absolvoval další zápas, v kterém podlehl Frýdku Místku 3:4.

Jablonecká rezerva začala proti účastníkovi MSFL z Frýdku Místku hodně aktivně. Hráčům se dařilo napadat rozehrávku soupeře a tím získávat balón do své moci. Po jednom takovém zisku ve středu hřiště se dostal do úniku Haitl, ve vápně obešel i obránce a střelou pod gólmanem zakončil vedoucím gólem celou pohlednou akci.

Jenže hned vzápětí jablonecká obrana propadla v defenzívě. Po nakopnutém míči se soupeř lehce dostal až sám gólmana, míč si ukopl do zámezí, jenže náš brankář Vajner šel netakticky do souboje a byla z toho penalta, z které soupeř srovnal na 1:1.

Oba týmy si vytvořily i další šance, ale chybělo jim finální zakončení. Velkou šanci z naší strany zahodil Petržilka, když po rohovém kopu hlavou trefil břevno. Po změně stran jablonečtí fotbalisté ale několikrát chybovali v obraně a byli trestáni, a to hned třemi góly v rozmezí dvaceti minut!

Vodičkovi svěřenci měli v nohách středeční zápas a i ten páteční ve velkém vedru dokázali i díky dobré fyzické kondici v závěru ještě zdramatizovat. Nejdříve v 77. minutě po standardní situaci snížil na 4:2 Michal Štěpánek. Za dalších pět byl ve vápně Frýdku Místku faulován Haitl a Rozkovec upravil z penalty na 4:3. Srovnat mohl v 88. minutě Haitl, ale nájezd na brankáře nevyřešil dobře, nedokázal vystřelit ani přihrát nabíhajícím spoluhráčům.

MFK Frýdek Místek – FK Jablonec B 4:3 (1:1)

Branky: 2x Varadi, Teplý, Telnar - Haitl, M. Štěpánek, Rozkovec (pen.)

Sestava: Vajner – Helm (58. Štěpánek O.), Petržilka, Munzar, Skuhravý, Štěpánek M., Rozkovec, Pour, Haitl, Peřina (60. Urbánek), Velich (46. Čížek)