červen

Rezerva v posledním kole podlehla Přepeřím

V posledním utkání sezóny, kdy šlo o přímý souboj o druhé místo v tabulce, prohrála naše rezerva s týmem FK Přepeře. Jablonec B sice vedl 1:0, ale nakonec prohrál 1:3.

FORTUNA ČFL B | 29.kolo

:

Branky JAB: 6. Torfiq (PK)

Branky PEP: 51. Hadaščok, 75. Pavlata, 90. + 2 Prokopec

Zápas druhého týmu se třetím v ČFL začal lépe Jablonec a již ve čtvrté minutě míč za obranu, odvrátil hostující obránce rukou a z následné penalty Torfiq poslal zelenobílé do vedení. Poté hosté přebrali iniciativu a posílali centry do vápna, ale ty odvracela obrana. V 26. zachránil skluzem přihrávku před prázdnou Skuhravý a brankář Surovčík byl stále bez zákroku. Z následného rohu mířil do boční sítě hostující Synek. Ve 28. minutě nevyužil na penaltě přihrávku za obranu opět Synek. Ve zbytku poločasu již vládly především obrany a v poločase tak byli spokojenější domácí.

Druhý poločas začal podobně jako v prvním lépe Jablonec. V 49. Mohl zvýšit Torfiq hlavou, ale mířil těsně nad. Skóre se tak měnilo na druhé straně, kde hlavou prodloužil centr Martana do brány exligový Hadaščok. V 57. minutě se hosté dožadovali penaltového kopu po souboji ve vápně. Hostující brankář Truksa dostal následně za protesty žlutou. Protesty pokračovaly i z hostující střídačky a tak další karta putovala tam. V 67. minutě dostal Diviš přihrávku do vápna od Torfiqa, ale namířil přesně. Tentýž hráč měl další šanci v 70. minutě, kdy si narazil míč se Štěpánkem a ze strany se řítil sám na brankáře, ale souboj vyzněl lépe pro muže v rukavicích. Skóre se tedy měnilo opět na druhé straně, když Pavlata čtvrt hodiny před koncem poslal poprvé v zápase do vedení Přepeře. Jablonec otevřel hru a tlačil se za vyrovnáním a toho využil z protiútoku do otevřené obrany Prokopec, který v nastavení lobem zvýšil na 3:1. Domácí navíc dohrávali poslední minuty o deseti, protože druhou žlutou za protesty obdržel domácí stoper Koblížek.

Trenér Jaroslav Vodička byl po zápase viditelně zklamaný: "Nebyli jsme lepší, zaslouženě jsme prohráli. Celá sezóna byla dobrá, kluci se snažili, ale ten závěr nebyl dobrý. To jsme čekali, protože i když jsme hráli o baráž, tak jsme si nijak nepomohli v klubu," říká zkušený trenér rezervy Jablonce.

FK Jablonec B - FK Přepeře 1:3 (1:0)

Branky: 6. Torfiq (PK) - 51. Hadaščok, 75. Pavlata, 90. + 2 Prokopec.

FK Jablonec B: Surovčík – Daníček, Rozkovec, Diviš, Štěpánek (81. Svrček), Podzimek, Vošahlík, Skuhravý (C), Koblížek, Kinčl (46. Nykrín), Ali – Abubakar.

FK Přepeře: Truksa – Novotný, Knejzlík, Tvaroha (C), Kvencar, Pavlata, Bulíř (67. Novák), Martan, Hadaščok (89. Prokopec) , Janošík, Synek (79. Ježek, 89. Fingerhut).