B-tým
leden

Rezervu potrápil na úvod přípravy Pěnčín

Přípravný duel mezi jabloneckou rezervou a nedalekým Pěnčínem skončil v sobotním poledni hokejovou přestřelkou 4:3 pro Vodičkův tým.

V prvním přípravném zápase nového roku si mezi sněhovými mantinely daly dostaveníčko dva vedoucí týmy svých soutěží. Vodičkova jablonecká parta, která po podzimu vévodí ČFL skupiny B a lídr I. A třídy libereckého kraje z nedalekého Pěnčína.

O zajímavé momenty nebyla v přátelském zápase nouze. Jablonečtí šli do vedení hned v úvodu z nařízené penalty zásluhou Vošahlíka. Pokutový kop nařídil hlavní arbitr i na opačné straně hřiště, ale Vrabcovo zakončení zneškodnil gólman Ježek! V závěru prvního poločasu náš tým zvýšil na 2:0 po akci a centru Diviše z pravé strany a přesné hlavičce útočníka Svrčka.

Po změně stran se dvakrát zastřeloval Vošahlík, nejdříve se kličkou zbavil i gólmana, ale z úhlu netrefil prostor branky a o chvíli později donutil brankáře Pěnčína vyboxovat jeho tvrdou ránu. Půl hodiny před koncem zápasu se předvedl samostatným únikem skoro z poloviny hřiště hostující Nulíček a chladnokrevně snížil k tyči na 2:1. Pěnčín byl při chuti a za dalších sedm minut se radoval z vyrovnání na 2:2. Jablonečtí si ale vzali vedení zpět po dobrém průniku Štěpánka, jehož centr proměnil hlavou znovu Svrček na 3:2. Hokejová přestřelka pokračovala, když rozhodčí ponechal Pěnčínu výhodu po faulu ve středu hřiště a hosté akci znovu dotáhli do vyrovnání na 3:3. O závěrečnou trefu se ale postarali opět Jablonečtí, Vošahlíkův centr v šestnáctce propadl k volnému Schoberovi a ten přidal šest minut před koncem čtvrtou trefu Vodičkova celku. V závěru odmítl vyrovnání Nulíček, když netrefil ve vyložené pozici prostor branky.

Příští sobotu 29. ledna od 11 hodin přivítá jablonecká rezerva na stejném místě v dalším přípravném duelu divizní SK Spartu Kolín.

FK Jablonec B – FC Pěnčín 4:3 (2:0)

Branky: 5. Vošahlík, 38. a 78. Svrček, 84. Schober – 55. a 68. Nulíček, 62. Vébr

Sestava FK Jablonec B: Ježek – Diviš, Voldán, Koblížek (46. Břenek), Štěpánek - Stibor, Munzar (46. Schober), Rozkovec, Vošahlík - Mihalko, Svrček