Rozhodla chabá produktivita a brankář Drobný

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
FORTUNA:LIGA, 18. kolo ne 1. 12. 2019, 14:30

V pozápasových rozhovorech po porážce s Českými Budějovicemi žehrali naši hráči na chabou produktivitu a kvality brankáře Drobného. Poslední domácí duel hodnotí středopolař Vojtěch Kubista a záložník Jan Sýkora.

Jan Sýkora: Dnešní prohra je pro nás ztráta a mrzí to

Doma jste překvapivě prohráli. Jak si zápas viděl?

Výsledek je určitě překvapivý. Měli jsme hromadu šancí, ale nemohli jsme jim dát gól. Jejich brankář zachytal skvěle a ve druhé půli využili jediné šance, kdy jsem si dával pod sebe balon, ale budějovický hráč mi míč vypíchl, běžel do brejku a bohužel nám dali góla.

Dneska tedy zápas rozhodla produktivita.

Určitě. Hráči Budějovic měli za celé utkání dvě až tři šance a my spoustu, ale nic jsme nedali. Bohužel takové zápasy jsou. Když jsme gól nedali, tak to mělo skončit 0:0.

Budějovice měly dost odražených balonů a jejich hráči se i dobře pohybovali, ale ty šance jste měli vy.

Když se podíváte na všechny zápasy Budějovic, tak vidíte, že hrajou dobře, mají dobré výsledky a i hodně bodů, ale jak jste řekl. V tomhle utkání rozhodla produktivita.

Zmínil si se o brankáři Drobném. Co říkáš na to, co v pokročilém věku předvádí?

Ne nadarmo byl dlouho venku a chytal i Bundesligu. Budějovicím hodně pomáhá i v takovém tom přehledu a dirigování obrany, takže klobouk dolů.

Hráli jste bez tří zraněných hráčů základní sestavy. Byl by si radši, kdyby už ten podzim skončil?

To ne. Každej mančaft v lize je nějak zdecimovanej. My máme široký kádr a kvalitní hráče, že nám někdo chyběl, tak na to se vůbec nevymlouváme. Dnešní prohra je pro nás ztráta a mrzí nás to.

Vojta Kubista: Vychytal nás brankář Drobný

Čekali jste, že to bude tak těžké?

Věděli jsme, že Budějovice jsou kvalitní mužstvo a navíc jsou teď v laufu. Dneska zápas rozhodla snad jediná jejich situace, kterou hosté proměnili. Na druhé straně se však musím zmínit o naší nemohoucnosti dát gól.

Možná nejen nemohoucnost, ale také výborný výkon brankáře hostů.

Máte pravdu, to souvisí jedno s druhým. Ukázalo se, že Drobný je výborný brankář a dneska je hodně podržel. Třikrát nebo čtyřikrát likvidoval naše šance na brankové čáře a vždycky to nějak vyrazil. Prostě nás vychytal.

Několikrát si vystřelil z dálky a u jedné asi chybělo líp to trefit, co?

Tak když to neskončí v síti, tak se to dá vždycky líp trefit. Při zápase se Spartou dostal Drobný gól z dálky, takže nás trenér nabádal, abychom zkoušeli střelbu z dálky. I dneska naše střely několikrát vyrazil, akorát jsme tam nebyli včas na dorážku.

Po delší době si nastoupil v základní sestavě. Jak se ti hrálo?

Když to vezmu z týmového hlediska, tak se mi nehrálo moc dobře, protože jsme prohráli. Na druhou stranu jsem rád, že jsem nastoupil od začátku a uvidíme, jak to bude dál.

Jak se ti hrálo ve velké zimě?

Jsem Jablonečák, takže mě tohle nepřekvapilo. Myslím si, že to nebylo až tak hrozný. Zažil jsem už horší mínusové počasí.

Budějovičtí hráli na brejky. Bylo těžké to eliminovat?

Až do té asi 78. minuty, kdy jsme dostali gól, se nám to dařilo. Ale při gólu jsme byli všichni kolem jejich vápna, oni šli dva na jednoho a dali branku. Ukázali, že brejky mají silný.

Třetí místo máte stále na dostřel. Jaký je váš hlavní cíl?

Samozřejmě chceme se udržet co nejvýš, ale cílem je udržet se v šestce, která bude hrát o evropské poháry.