Rozhodnout jsme mohli daleko dřív, řekl kapitán

FK Jablonec SFC Opava
FORTUNA:LIGA, 5. kolo ne 27. 9. 2020, 15:30

Kapitán týmu Tomáš Hübschman si trefou do sítě Opavy připsal čtvrtý přesný zásah v naší nejvyšší soutěži. Vítězný nedělní duel po zápase i zhodnotil s novináři.

Tomáši dnes čtyři branky a vítězství. Přesto se v obraně okénka našly.

Těžko říct. V obraně jsme měli nového hráče, ale obranná fáze je záležitostí celého týmu. Občas jsme hráli takový hurá fotbal. Mezi lajnami zůstávaly velké mezery, a když jsme občas propadli nahoře v presinku a roztrhali jsme se, tak se to pak na kluky v obraně hodně valilo. Není to problém obrany, ale celého týmu. Dneska jsme to utáhli spíš směrem dopředu. Víme, že za stavu 2:1 jsme měli co dělat, aby nám nevyrovnali. Úplně ideální to nebylo, ale samozřejmě jsme spokojení s vítězstvím.

Do vedení jsme šli rychlou vlastní brankou soupeře.

Já jsem jen viděl, že Čváňa (Čvančara) hlavičkoval a trefil jednoho z jejich hráčů. Jestli by to tam šlo i bez té teče, tak to nevím. Čváňa tam ale udělal hodně práce právě tím, že se k té hlavě dostal a snažil se zakončovat hlavou na bránu.

Samotnému se ti povedlo skórovat na 2:0. Byl jsi si jistý, že jsi nebyl v době zakončení v ofsajdu?

Úplně ne, ale jistý jsem si byl tím, že to hrál jejich hráč stehnem. Pak už jsem to úplně nevnímal, sledoval jsem balon a snažil jsem se to trefit do brány.

Dá se tedy říct, že gólově máš tuto sezonu splněno?

(úsměv) Já doufám, že ne, že ještě nějaké možnosti budou. Ale říkám to pořád dokola, o mně a o mých gólech to není. Je to spíš o týmu. Já budu radši, když budou góly dávat kluci vepředu, který tam od toho jsou. A já si budu plnit tu svoji roli, abychom ty góly spíš nedostávali, než abych já je dával.

Opava měla za stavu 2:1 velkou šancí Holíkem. Byly to těžké chvíle pro vás?

Neřekl bych těžké chvíle. Zbytečně rychle jsme ztráceli balony, snažili jsme se rychle chodit nahoru, někdy jsme zbytečně centrovali z těžkých pozic, aniž bychom měli ve vápně dostatek našich hráčů. Chtělo to víc podržet balon na jejich půlce, jednak bychom si na balonu trochu odpočinuli a víc bychom se dostali do hry.

Kde byl zlomový bod zápasu?

Asi platným gólem na 3:1. Ten nám dodal klid a soupeři vzal vítr z plachet, pak už pro ně bylo těžké najít síly na zvrat. Po celý zápas jsme měli dost šancí a dost možností, mohli jsme to rozhodnout mnohem dřív.

Po dvou porážkách přišla důležitá výhra pro uklidnění.

Po těch dvou nevyvedených utkáních jsme chtěli ten zápas jakkoliv zvládnout a naplno bodovat. Věděli jsme, že bude těžký terén a to se i potvrdilo. Myslím si, že to mělo docela slušnou úroveň.