červen

Ruslan Mingazov odchází do Slavie Praha

Turkmenský záložník měl smlouvu v Jablonci do konce června a svoji kariéru dále spojí s pražským klubem.

Ruslan Mingazov přišel do Jablonce před necelými dvěma roky na začátku sezóny 2014/15 a brzy se zařadil mezi opory ofenzivních řad mužstva. Jeho působení v Jablonci bohužel také ovlivnilo několik zranění, které přišly vždy v nejméně vhodnou chvíli. 24-letý středopolař naskočil celkem do 40 ligových utkání a vstřelil v nich deset branek. Důležitou roli hrál také v zápasech Evropské ligy na podzim 2015. "Ruslan byl přínosem pro náš klub v prvním roce svého angažmá. Loňská sezóna už nebyla tak povedená hlavně díky častým zdravotním problémům. Na jeho dalším působení v našem klubu jsme se nedohodli. Rozcházíme se v dobrém, jak to někdy ve fotbale chodí. Všichni Ruslanovi přejeme hlavně hodně zdraví do jeho další kariéry," řekl k odcházejícímu záložníkovi Výkonný ředitel klubu Petr Flodrman, poté co se Ruslan dohodl na angažmá ve Slavii Praha.

Na startu letní přípravy jabloneckého mužstva se Mingazov přišel ještě rozloučit a nezapomněl ani na jablonecké příznivce. "Chtěl bych jim poděkovat za podporu, která byla pro mě moc důležitá. V Jablonci jsem zažil dvě krásné a úspěšné sezóny a budu na tu dobu vzpomínat jenom v dobrém. Jablonec je moc krásné město a rád se sem budu vracet. Fotbalový život je ale zkrátka takový a já jsem chtěl udělat další krok v kariéře," pozdravil alespoň na dálku jablonecké příznivce Mingazov.