Mládež
leden

Sbírka mládeže pro dětské oddělení nemocnice

Nápad uspořádat v jablonecké mládeži sbírku pro dětské oddělení jablonecké nemocnice se zrodil v hlavách týmu U13 a společně s dalšími ročníky a trenéry navštívili oddělení s dárky a podepsaným dresem našeho A mužstva.

Sbírka pro dětské oddělení Nemocnice Jablonec nad Nisou je již dlouhá léta tradicí fanoušků z našeho kotle. Koncem ledna roku 2020 iniciovali sbírku také naši mládežníci. Spoustu dárků v podobě dětských knížek, stolních her a hraček a předali na dětském oddělení 23. ledna. Přinesli také podepsaný dres hráči A mužstva ze sezóny 2018/2019, kdy jsme poprvé v historii startovali v základní skupině Evropské ligy UEFA.

Ke sbírce se vyjádřil trenér kategorie U13 Honza Špiroch: "Já bych chtěl poděkovat paní Jírů a celému pediatrickému oddělení za umožnění téhle akce. Dále taky hráčům, rodičům, trenérům a vedení klubu za podporu. Nápad vznikl u nás v U13, líbilo se mi jak se toho kluci chytli a bez přemýšlení do toho šli se mnou. Též jejich rodiče. Po té se k nám přidali týmy U11, U10 a U9. Hráči A mužstva nám věnovali pro děti podepsaný dres. Bez těchto lidí by to nebylo v takové míře a patří jim velké díky. Co mě osobně těší je, že se na této radosti podílel rodič, hráč, trenér a vedení klubu. Od kořenů až po korunu stromu. To je super a jsem za to strašně rád, že to tu tak máme. Závěrem bych chtěl popřát všem hodně zdraví, ať můžeme dál fotbalově růst, kluky podporovat v tom, co je baví a spoustu jiných věcí. Jak říkala paní Jírů "prohrát zápas to se stane. Hlavně, že to hrajeme s radostí a jsme zdraví."

Dále nám také přišlo poděkování od paní Drahoňovské: "Milí sportovci - mladí i starší! Ještě jednou, touto virtuální cestou, vám všem chci velmi poděkovat za vaší návštěvu na pediatrii v Jablonci nad Nisou. Přinesli jste velké množství krásných dárků a moc si toho vážíme. Je moc pěkné, že vedete mladé fotbalisty i k tomu, aby mysleli i na ostatní, na děti nemocné, upoutané na lůžko... že nemáme v životě jen brát, ale také dávat. Přejeme vám všem hodně zdraví, ať se daří ve všech rovinách života - ve sportovní, v rodině, v kamarádství! Děkujeme. Mgr. Blanka Koutová, vrchní sestra Jana Jírů, pan primář MUDr. Petr Rota a celý kolektiv sestřiček z našeho dětského oddělení."