Schanz rozhodl, věřil, že gól přijde

FK Jablonec AC Sparta Praha
FORTUNA:LIGA, 22. kolo st 14. 4. 2021, 18:00

Útočník Ivan Schranz svou devátou brankou v sezoně zařídil Jablonci ve středeční dohrávce FORTUNA:LIGY důležité vítězství nad Spartou. Nepřemýšlí slovenský útočník o koruně pro krále střelců?

V zápase jsme byli důraznější, agresivnější i aktivnější. Je tedy z tohoto pohledu výhra nad Spartou zasloužená a náš gól v závěru logickým vyústěním?

Přesně tak to vnímám i já. Do zápasu jsme vstoupili výborně a od první do poslední minuty jsme byli správně nastavení a stále jsme si šli za výsledkem. Věřil jsem, že ten gól nakonec přijde. Přišel až úplně na konci a jsme za to velmi rádi.

Krobův centr při tvé brance byl ukázkový, že?

Fantasticky mě tam našel, on má výbornou kopací techniku. Pak už to bylo jen na mně, nějak to usměrnit a díky bohu se to povedlo.

Je to tvá nejcennější branka v české lize?

Těžko říct, ale je hodně cenná a máme z ní velkou radost, jak já, tak celé mužstvo. Pro mě je každý gól povzbuzením a určitě i pro mužstvo. Dodává sebevědomí a jsem za góly rád.

Proti Spartě se ti daří, gól si jí dával i před týdnem v poháru. Je tvým oblíbeným soupeřem?

Poslední zápasy se mi proti ní dařilo, takže se tedy asi dá říct, že se mi proti ní daří. Zápasy s ní mám asi trochu radši. Ono když se vyhrává, tak je to paráda.

Vstřelil si už devátý gól v sezoně, na korunou pro krále střelců nemyslíš?

V hlavě to mám nastavené asi tak, že musíme vyhrávat co nejvíce zápasů a já musím mužstvu pomoci góly co nejvíce. A když se mi z nějakého osobního hlediska podaří se dostat na co nejvyšší metu vstřelených gólů, tak to bude jen dobře. Ale uvidíme, jak to dopadne.

Jsme prakticky v půlce tří anglických týdnů. Byl dnešní zápas hodně tím presinkem hodně náročný fyzicky?

Je to náročné. Zápasů je teď dost, navíc s těžkými soupeři. Teď jsme měli tři dny pauzu, teď budeme mít jen dva. Dneska nám to sedlo, fyzicky jsme na tom byli dobře. Opravdu jsme dokázali dobře napadat a sbírat odražené balony. Víc jsme si tím pomohli a byli jsme jakoby čerstvější. To všechno nám přineslo dnešní body.

Dnešní výhrou jsme předskočili v tabulce právě Spartu. Myslíte už na evropské poháry?

Upřímně, zatím se o tom nebavíme, je to ještě daleko. Je před námi ještě hodně těžkých zápasů. Náš cíl je hrát v tabulce co nejvýše. A to se nám momentálně daří. Když budeme ke každému zápasu přistupovat a bude se nám v něm dařit jako dnes, tak věřím, že poháry zase přijdou a zahrajeme si je. Zatím se na to ale nijak dopředu nedíváme a jdeme od zápasu k zápasu.

S čím pojedeme v sobotu do Plzně?

Vyrazíme pro body!