červen

Schranz přestupuje! Dva hráči míří do Jablonce

Útočník Ivan Schranz má za sebou nejlepší sezónu v kariéře a slovenský reprezentant si zahraje ve Slavii Praha o Ligu mistrů UEFA! Jablonec opačným směrem získal na stálo oporu zadních řad Jaroslava Zeleného a na roční hostování s následným přestupem přichází gólový rychlík Tomáš Malínský!

Ivan Schranz přestoupil do Jablonce po konci smlouvy v Českých Budějovicích a během ročníku 2020/2021 nastoupil do 28 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal 13 branek. Dvěma góly se také prosadil v kvalifikaci Evropské ligy UEFA. Na svém kontě má také gól za slovenský národní tým v zápase proti České republice.

Po necelém roce se Ivan Schranz zase posouvá v kariéře dál a míří do Slavie Praha, kde se mu splní další sen a bude bojovat o Ligu mistrů UEFA.

Děkujeme za krásný rok v Jablonci, Schranziku! Hodně štěstí!

Jaroslav Zelený se stává kmenovým hráčem Jablonce!

Důležitým článkem v naší defenzivě je Jaroslav Zelený, který patřil během sezóny ke stabilním členům sestavy a zejména v jarní části ligy předváděl velmi kvalitní výkony. I díky němu se nakonec Jablonec umístil v konečné tabulce na třetí pozici. Navíc své defenzivní výkony okořenil třemi góly a vyjma dvou duelů proti Slavii, kdy nemohl nastoupit, nevynechal žádné utkání.

Jaroslav Zelený tak naváže na svá uplynulá působení v Jablonci a bude chtít opět hrát s Jabloncem o nejvyšší příčky v lize a prokousat se až do skupiny evropských pohárů. „Minulá sezóna vyšla podle mě nad očekávání a třetí místo je pro Jablonec výborný výsledek. I z osobního hlediska jsem za sezónu rád, protože se mi povedlo pravidelně nastupovat a podílet se na konečném umístění. Na příští sezónu v dresu Jablonce se samozřejmě těším, protože se bude bojovat o účast v evropských pohárech a bylo by hezké, kdyby se nám povedlo dostat se do skupiny. A i když to v předkolech bude nesmírně těžké, tak věřím, že by se nám to mohlo podařit. A pak je tu samozřejmě liga, kde bychom všichni rádi navázali na tu minulou sezónu a prali se opět o vrchní patra tabulky,“ říká staronová tvář v jabloneckém dresu Jaroslav Zelený, který podepsal smlouvu na tři roky.

Do Jablonec přichází zkušený rychlík Tomáš Malínský!

Zkušený fotbalista Tomáš Malínský, který patří k nejrychlejším hráčům v české lize, bude od nové sezóny působit v FK Jablonec! Tomáš Malínský přichází na roční hostování, které se po roce automaticky změní v trvalý přestup.

Malínského tak čeká boj o evropské poháry v novém působišti. Jak se na výzvu těší? „Všechno se bude odvíjet od mých výkonů. Samozřejmě, když výkony nebudou takové, tak z toho budou obě strany zklamané. Já pevně věřím a doufám, že se v Jablonci znovu nastartuji. Ten půlrok v Mladé Boleslavi, ač si myslím, že začátek jsem měl povedený, protože jsem přišel že Slavie, kde jsem moc nehrál, tak pak se něco stalo a moc jsem nenaskakoval. Postupně se do toho musím dostat a doufám, že na Střelnici to bude úspěšné a kvalifikujeme se do základní skupiny některého z evropských pohárů,“ říká Tomáš Malínský, který by měl v Jablonci oblékat dres s jeho oblíbeným číslem 6.

Příchod do Jablonce mu ulehčil také fakt, že v kabině má řadu bývalých spoluhráčů z Hradce Králové a také jednoho rodinného příslušníka. „Hráč, když se rozhoduje, tak se kouká i na to, jestli v kabině někoho zná. Já vesměs znám všechny kluky, protože už fotbal v lize hraju nějaký pátek, takže jsme si občas na hřišti něco řekli (usměje se). Ale dobře znám Jardu Zeleného, Vaška Pilaře nebo Kubu Martince. A jak říkáš, mám v kabině bratránka Viktora Shejbala,“ dodává Tomáš Malínský.

Ofenzivní univerzál začal s fotbalem ve své rodné Skutči na Chrudimsku. V mladších žácích pak také právě do Chrudimi zamířily i jeho fotbalové kroky. V létě 2011 přestoupil z divizního klubu po úspěšných testech do Hradce Králové, kde okusil nejvyšší českou soutěž. V první sezoně si připsal 16 startů, ale na začátku přípravy na sezonu následující si poranil vážně vaz v koleni a velkou část sezony musel vynechat. U Votroků strávil Tomáš Malínský celkově šest sezon, ve kterých stihl odehrát 136 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 14 branek a na další 4 nahrál. Kromě toho zažil dva pády z nejvyšší soutěže a shodný počet návratů. Před sezonou 2017/18 přestoupil do Slovanu Liberec, za který od té doby stihl nastoupit v 69 soutěžních zápasech. Zazářil především v sezoně 19/20, ve které si v lize připsal 7 gólů a stejný počet asistencí. Dařilo se mu především proti Spartě. V obou zápasech základní části ji vstřelil po dvou gólech, v tom druhém na domácím hřišti si pak připsal dokonce i asistenci. Patřil mezi hlavní opory Slovanu a výrazně se podepsal na postupu do finále poháru a vybojování místa v předkole Evropské ligy. Následně přestoupil do Slavie Praha, v jejímž dresu si v lize připsal 4 starty. V zimě odešel na hostování do Mladé Boleslavi, kde pomohl týmu k záchraně v lize. Do sezóny 2021/2022 bude oblékat jablonecký dres pod vedením trenéra Petra Rady!