Sebevědomý Alkmaar si přijel pro vítězství

FK Jablonec AZ Alkmaar
Evropská konferenční liga UEFA, 5. kolo čt 25. 11. 2021, 21:00

Vedoucí tým naší skupiny Evropské konferenční ligy UEFA z Alkmaaru dorazil na sever Čech. Odpoledne se ubytoval v nedalekém Liberci a v podvečer si vyzkoušel pažit jabloneckého stadionu na Střelnici.

Jablonecký stadion na Střelnici se letos naposledy vyparádil do černozelených barev Evropské konferenční ligy UEFA a už po půl šesté přivítal svého posledního skupinového soupeře, holandský AZ Alkmaar. Trenér vedoucího týmu naší skupiny „D“ Pascal Jansen přivezl do Čech 22 hráčů, v jeho výběru čerstvě chyběl obránce Timo Letschert, který si po domluvě hledá nové angažmá.

Holandskému kouči se v prvním vzájemném zápase na konci září zalíbil výkon obránce Kroba. Na sever dorazil jeho tým s patřičným sebevědomím. „Dobře jsme se na zápas připravili a přijeli si pro vítězství, ale je těžké odhadnout, jestli tu vyhrajeme nebo remizujeme,“ uvedl Pascal Jansen. Nejcennějšího fotbalistu nizozemské výpravy 21letého obránce Owena Wijndala prý nezastaví ani jablonecká zima. „Přijeli jsme sem zvítězit a předpokládám, že to zvládneme. Každý z našich hráčů chce vyhrát. Musíme být schopni Jablonec porazit hrou, kterou chceme předvádět. Bude to těžký zápas, ale určitě tu vyhrajeme i když tu bude ta zima,“ dodal s širokým úsměvem kapitán soupeře.

Alkmaar stejně jako náš Jablonec trápí umístění v ligové soutěži, kde také figuruje až v druhé polovině ligové tabulky. Ani kouč Pascal Jansen důvod rozdílných výkonů a výsledků na domácí a evropské scéně nedokáže pořádně vysvětlit. „V Konferenční lize se nám daří, možná i proto, že je to vyšší level, v holandské lize ale máme problémy. Obě soutěže jsou na trochu jiných úrovních. Snažíme se na tom pracovat, abychom se vzpamatovali i v holandské lize a došlo v ní ke zlepšení. Osobně se snažím, aby moji svěřenci dobře reprezentovali náš klub. Klukům věřím, je mezi námi důvěra, a tak musíme dál na všem pracovat,“ říká kouč AZ před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy.