Série skončila, Radu štvaly zbytečné branky

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 10. kolo po 23. 9. 2019, 18:00

Jedenáct zápasů trvala vítězná šňůra jabloneckých fotbalistů na domácím pažitu na Střelnici. Přerušila jí až dnešní remíza se Sigmou Olomouc. Jak duel hodnotili oba trenéři?

Trenér Sigmy Olomouc Radoslav Látal bod získaný na Střelnici bral. „Do zápasu jsme vstoupili špatně. Ztráceli jsme balony a dostali gól. Pak jsme trochu začali hrát a přiznávám, že jsme vstřelili po teči hodně šťastný gól. Do půle ale i po ní jsme hráli docela dobře, kombinovali jsme a byli jsme nebezpeční směrem dopředu. Jenže jsme opět inkasovali, naštěstí se nám podařilo vyrovnat, podle mě vcelku zaslouženě,“ hodnotil hostující kouč, kterého rozezlila situace, kdy po výkopu brankáře Hrubého nebyla přezkoumávána situace, když se míč od Beneše dostal do jablonecké sítě. „Trošku mi přišlo divné, že se neprojednávalo, jestli to byl gól nebo ne. Trochu mě mrzí, že se najednou písklo a hrálo se dál,“ podivoval se po zápase kouč Sigmy.

Jabloneckého kouče Petra Radu mrzela první letošní domácí ztráta. „Vstoupili jsme do zápasu dobře, drželi jme míč, kombinovali jsme a soupeře do ničeho nepustili. Věděli jsme, že oni budou hrát ze zabezpečené obrany. Po zásluze jsme šli do vedení Jovovićem. Soupeř neměl prakticky nic, jenže jsme dostali smolný gól po teči. Před tou brankou tam byly dvě zkažené přihrávky, ztratili jsme míč a byli jsme potrestáni. Věděli jsme, že se Olomouc bude tlačit víc do ofenzívy. Sami jsme tam měli dva solidní brejky a dostali jsme se do vedení. Soupeři jsme opět nabídli šance, zbytečnou přihrávkou dozadu. Měli jsme tam další brejkové situace, třeba po zakončení Sýkory. Byli jsme potrestaní další zbytečnou brankou. Snažili jsme se, ale už nám to tam nepadlo. Střely ze střední vzdálenosti nám chyběly. Je to trochu smolnější utkání pro nás. Dvakrát jsme vedli a měli jsme na to, abychom ten zápas rozhodli. Máme jen bod a musíme se připravit na utkání ve Zlíně,“ konstatoval kouč Jablonce. Jeho svěřenci tak po jedenácti zápasech doma ztratili. „V některých zápasech jsme měli třeba štěstí, někdy jsme to uhráli, dnes bohužel ne. Obě dnešní branky byly úplně zbytečné, o to víc to mrzí. Jednou ta série musela skončit. Nedá se nic dělat, musíme jet dál a ztracené body vybojovat někde venku,“ zakončil Rada.