Sezonu zakončíme v Ďolíčku s Pardubicemi

FK Pardubice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 34. kolo so 29. 5. 2021, 17:00

Definitivní tečku za další vydařenou sezonou udělá Radův Jablonec v sobotu v pražských Vršovicích, kde ho čeká souboj s největším překvapením tohoto ročníku, s nováčkem z Pardubic.

Je až neuvěřitelné, kam se pardubický nováček dokázal prokousat ligovou tabulkou. Tým, který se po dlouhých 51 letech vrátil na prvoligovou scénu, musí hrát své domácí zápasy ve vyhnanství v Ďolíčku, bez velkých změn na soupisce a se skromným rozpočtem však neuvěřitelně kolo před koncem atakuje pohárovou pozici! Skvělé výkony jednoho z nováčků mají za následek i to, že se o jejich hráče zajímají další kluby. Potěšitelná zpráva přišla také z pardubické radnice, která začala opravovat Letní stadion, který by měl být dokončen v lednu 2023.

Východočeši si do té doby musí vystačit prozatím s pronajatým pražským Ďolíčkem, z kterého si ale letos vytvořili nepříjemné prostředí pro každého soupeře. Urvali zde body se všemi týmy z první osmičky, včetně mistrovské Slavie! Nepříjemnost prostředí naposledy pocítila třeba Plzeň, která si z Vršovic odvezla porážku 0:3. Suma sumárum, Pardubičtí mají na svém kontě na sedmé příčce před posledním zápasem sezony 52 bodů a teoreticky stále mohou dosáhnout na pátou pozici, která zaručuje start v předkole Konferenční ligy! „Žijeme si svůj sen. Je velmi příjemné sledovat, jak naši kluci hrají a jak si vedou. Věřili jsme jim, ale takovouhle jízdu jsme nečekali,“ připouští pardubický šéf Pitter. Jeho slova doplňuje přímo z kabiny obránce Toml. „Body příliš neřešíme od doby, co jsme se stoprocentně zachránili. Jsme na nějaké vlně a řekli jsme si, že to budeme chtít dotáhnout až do konce sezony. Je to jen na nás,“ říká pardubický stoper.

Perníkáři však nemají situaci s pátým místem úplně ve svých rukách. Touto výhodou disponuje kolo před koncem soutěže Plzeň, která pokud neprohraje v Opavě, nemusí se ohlížet na výsledky Liberce ani Pardubic.

Náš Jablonec má před závěrečným duelem sezony jistotu třetího místa a účast v 3. předkole Evropské ligy. Náš lodivod Petr Rada oceňuje výkony pardubického nováčka. „Tyhle konce sezóny jsou už takové trochu nekoncentrované, ale jedeme na zápas s tím, že jako v každém zápase chceme bodovat. Pardubice jsou největší překvapení ročníku, prakticky bojují pořád o pohárovou Evropu. Sestava se jim moc nemění, nehrají sice ve svém domácím prostředí, ale na Bohemce se jim daří a moc zápasů neztratili. Našim cílem bude zápas odehrát co nejlépe a sezónu zakončit vítězstvím,“ říká k poslednímu duelu sezóny trenér Jablonce Petr Rada.

První ligový duel mezi Jabloncem a Pardubicemi skončil v úvodním ligovém kole této sezony těsným vítězstvím našich barev 1:0, výhru vystřelil střídající záložník Rober Hrubý. Připomeňme, že poslední 34. kolo tohoto ročníku FORTUNA:LIGY startuje na všech stadionech ve stejném čase v sobotu úderem 17 hodiny.

Utkání začíná v sobotu 29. května od 17 hodin v Ďolíčku v Pražských Vršovicích

Rozhodčí: Orel - Blažej, Ratajová