Skvěle! Béčko porazilo vedoucí Zápy 3:1!

SK Zápy FK Jablonec
1:3
FORTUNA ČFL B, 12. kolo ne 27. 10. 2019, 14:30

Ve 12. kole FORTUNA ČFL zavítal Jablonec B na stadion vedoucího týmu třetí ligy SK Zápy. Po zodpovědném a odpracovaném výkonu si Jablonec odvezl skvělou výhru 3:1!

Svěřenci trenéra Jaroslava Vodičky vstoupili do utkání nebojácně a hned v 11. minutě mohl Velich otevřít skóre. Mladý útočník si pohlídal správné postavení a na hranici ofsajdu získal míč a dostal se do úniku. Jeho tvrdý průstřel na domácího brankáře neplatil. Ve 29. minutě se tentýž hráč probíjel ve vápně domácích ke střele a byl faulovaný. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil zkušený Tomáš Dočekal a poslal Jablonec do vedení 1:0!

Zápy pak měly o tři minuty později k dispozici rohový kop a centr na přední tyči uklidil do sítě Jiří Duben - 1:1. Ve 40. minutě Jablonec chyboval v obsazení hráčů při autovém vhazování a kapitán Skuhravý soupeře zastavil ve vápně nedovoleně a kopala se penalta také na druhé straně. Michal Pávek však svou tvrdou střelu namířil jen do břevna, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru a zpět do hry. Následné nebezpečí pak zažehnal brankář Richter.

A v nedělním utkání platilo osvědčené nedáš - dostaneš. Rozkovec na půli hřiště vyslal přesným dloubákem do úniku Dominika Bredu, který zachoval chladnou hlavu a přesným lobem před brankáře domácích zamířil z vápna na zadní tyč - 1:2!

Do druhého poločasu vstoupili naši hráči zodpovědně a nenechali dostat domácí celek do větší šance. Naopak na druhé straně v 52. minutě přišla šťastná chvíle pro náš tým. Brankář Soukup vyboxoval centr mimo vápno, ale do bezpečí to nebylo. Na vápně stále Ondřej Rozkovec a míč mu letěl přímo na hlavu. Bez váhání jej poslal zpět na branku a opuštěnou svatyni - 1:3!

V 59. minutě mohl snížit Janko, jeho pokus však mířil vedle branky. Na druhé straně byl ve velké šanci Daníček, ale míč z přetaženého centru nedokázal umístit do branky. Závěrečných 15 minut zápasu přineslo hodně divoký fotbal. Zatímco domácí celek vsadil vše na ofenzivu a dlouhými nákopy zjednodušil hru, Jablonci se otevřela cesta do brejků. V 74. minutě Jablonec podržel Adam Richter. Nejprve zneškodnil střelu Janka, následně vyrazil také dorážku Matouška! O minutu později se opět domácí natlačili do vápna, reklamovali ruku a nepohlídali si únik Jablonce do brejku. Rozkovec to vzal po brejku na sebe, ale jeho zakončení vychytal Soukup. V 78. minutě opět skvěle zasahoval Richter, který parádně vychytal hlavičku Eliáše a v 82. minutě mířil Duben hlavou těsně nad branku. Jablonec měl do konce utkání několik brejků, ale jejich řešení další gólový efekt nepřineslo. Poslední minuty hrací doby Jablonec zkušeně pohlídal a více se držel na polovině soupeře. Jablonec tak dokázal navázat na domácí vítězné představení s Živanicemi a obral o body dalšího soupeře z čela soutěže!

Trenér Jaroslav Vodička si vítězství cení a duel hodnotí s pokorou. "Bylo to hrozně těžký utkání a hodnotím to s pokorou. Trošku nás tady limitovalo menší hřiště, nemohli jsme moc kombinovat, domácí hráli hodně důrazně. Zápy byly nebezpečné ze standardních situací. Na druhou stranu, když jsme se dostali do problémů, tak jsme to zvládli. Trošku mě mrzí závěr zápasu, kdy jsme mohli přidat další góly. Hráče bych chtěl rozhodně pochválit, podali disciplinovaný výkon. Ještě je čas na nějaké větší hodnocení, ale myslím si, že jdeme dobrou cestou," komentoval duel trenér Jablonce Jaroslav Vodička.