Šlágr kola na Střelnici. Jablonec hostí Liberec!

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, 24. kolo so 20. 3. 2021, 18:30

Ozdobou víkendového 24. kola FORTUNY:LIGY bude tradiční Podještědské derby. Nesmiřitelní rivalové z Jablonce a Liberce tentokrát poměří síly v rámci 56. souboje na jablonecké Střelnici.

Liberec si na podzim zahrál skupinu Evropské ligy, v které získal po boku Hoffenheimu, CZ Bělehrad a Gentu sedm bodů. „Poháry nám zachutnaly. Byla to krásná zkušenost včetně financí pro klub. Uděláme znovu vše pro to, abychom se o ně porvali i letos,“ nastínil cíle kouč našeho konkurenta Pavel Hoftych. Tým z Podještědí přezimoval na osmé příčce s nemalou ztrátou na čtvrtou příčku a Hoftychův kádr znovu prošel četnými změnami. Nejvíce byla v permanenci opět trasa Liberec – Slavia, po které se zpět do Edenu pakovali hostující hráči Hromada, Beran a Jusuf, k nim se přidal na přestup i stoper Kačaraba. Opačným směrem z Vršovic pod liberecký televizní vysílač putoval hostovat další stoper Karafiát. Na přestup funkcionáři Liberce přivedli útočníka Nečase z Ďolíčku a záložníka Faška ze slovenské Nitry. „Jsme rádi, že osa týmu zůstala pohromadě,“ konstatoval po krátké zimní pauze transformaci kabiny Hoftych.

Modrobílým se povedl jarní start, v kterém dokázali navázat na bodový zisk ze závěru podzimu. Liberec prohrál na „jaře“ jen jediné utkání - v Ostravě 0:1. Aktuálně má náš soupeř rozjetou dobrou sérii, sedmkrát za sebou neprohrál, z toho poslední tři utkání zvítězil a bodově se dotáhl právě náš Jablonec. V ligové tabulce se tak aktuálně oba rivalové dělí o třetí, respektive čtvrtý flek, rozdíl je jen ve skóre. Radův tým má však k dobru ještě odložené domácí utkání se Spartou. Slovan našel v posledních zápasech nečekaného střelce v podobě záložníka Sadílka, který skóroval v posledních čtyřech zápasech. V posledním duelu si Sadílek vstřelil sice nešťastný vlastní gól, Liberec ale stačil v samém závěru domácí duel s Teplicemi otočit na svou stranu a radoval se z další výhry 2:1. „Jsme rádi, že jedeme na vítězné vlně. Chceme se na ní udržet co nejdéle. Uvidíme, kam nás to na konci vyšvihne,“ říká talent zapůjčený z holandského Eindhovenu.

Jablonec má sice odložený domácí zápas se Spartou, která musela na začátku března do karantény, mezitím ale Radova družina zvládla vítězně oba venkovní výjezdy, vyhrála 1:0 v Opavě a 2:1 v Brně a dál dotírá na čelo tabulky. „Derby má vždycky svůj náboj. Liberec má teď dobrou sérii a dlouho neprohrál. Musíme se připravit na to, že to bude těžké utkání. Vidíme, jaký je tady terén a bude to velká neznámá, jak to bude vypadat v sobotu. Ale jak říkám, je to derby, má to náboj, i když se hraje bez diváků. Měli jsme takové období, když jsme nehráli tak, jak bychom si představovali. Ale bylo to s kvalitními soupeři. Zřejmě rozhodující pro nás byl zápas v Ostravě, kde jsme neproměnili penaltu a zanechalo to na nás stopy. A domácí zápasy s Boleslaví i Slováckem, jsou to kvalitní týmy a nepřispěl těm zápasům ani terén, to pro nás nebylo optimální. Určitý vliv na naší hru to mělo,“ říká před sobotním 56. Podještědským derby trenér Jablonce Petr Rada.

U sobotního vypjatého derby budou bohužel opět chybět v hledišti fanoušci, stejně jako tomu bylo na podzim v Liberci. Tam se jabloneckým barvám podařilo zvítězit 3:1! Teď oba soupeře čeká vzájemný 56. ligový zápas. Z dosud odehraných ligových duelů má ale lepší vzájemnou bilanci náš rival, který zvítězil v 25 případech, Jablonec bral výhru ve 14 zápasech, 16 soubojů skončilo smírně remízou.

Utkání začíná v sobotu 20. března od 18:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler

Delegát: Mareš, Mikel