Šlágr nadstavby: Jablonec znovu hostí Liberec

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, N2 st 24. 6. 2020, 17:30

Finále FORTUNA:LIGY přivádí po třech týdnech opět na jabloneckou Střelnici rivala z Liberce. V Podještědském derby číslo 54. se znovu oba týmy poperou o důležité body v boji o pohárové příčky.

Severočeské týmy Jablonce a Liberce znovu čeří vody ve špičce ligové tabulky. Jablonec má na čtvrté příčce na svého rivala aktuálně dvoubodový náskok, Slovan je pátý. Oba kluby vědí, že středeční derby může hodně napovědět. Před třemi týdny zvládl derby na stejném místě lépe náš sok, na Střelnici zvítězil gólem Malinského 1:0 a odvezl si pod Ještěd tři velmi cenné body. „Také teď do toho půjdeme s tím, že budeme chtít vyhrát, s ničím jiným tam nejedeme. Potřebujeme tři body, abychom se zase posunuli výš,“ říká před dalším třaskavým soubojem liberecký stoper Karafiát.

Slovan na konci základní fáze ligové soutěže při náročných anglických týdnech sice ztratil body po domácích remízách s Mladou Boleslaví a Ostravou, mezitím prohrál i v Příbrami. Přesto před rozdělením tabulky udržel pátou pozici a v minulém týdnu si navíc vykopal v Olomouci po výhře 2:1 účast ve finále MOL Cupu. Finále pohárové soutěže proti pražské Spartě navíc odehraje na vlastním stadionu.

<#buttonLong>VSTUP PRO PERMANENTKÁŘE<#/buttonLong>

To Jablonec se soustředí už jen na ligovou soutěž, a právě proto přikládá prvnímu domácímu zápasu nadstavby tak velký důraz. „Jdeme ve středu do toho. Řekl jsem hráčům, že je to v jejich rukách, záleží to jen na nich. Jsou před námi čtyři zápasy, musíme je odehrát na krev. V Plzni to bylo z naší strany o hodně lepší než na Bohemians a z toho budeme vycházet i pro derby. Čeká náš doma těžký soupeř, ale věřím, že když do toho půjdeme se stejným nasazením a přístupem a lepší finální fází, že to zvládneme,“ má jasno kouč Jablonce Petr Rada.

Našim barvám se derby před třemi týdny nepovedlo a hráči to nyní hodlají soupeři odčinit. „Nesmí se opakovat to, co bylo se Slovanem před nedávnem. My je nesmíme pustit před sebe, určitě to bude pikantní derby,“ odhaduje jablonecký záložník Miloš Kratochvíl.

Po dalším uvolnění opatření Ministerstva zdravotnictví ČR se středeční derby dostanou všichni majitelé sezónních permanentek a Radovi hoši je budou v prestižním souboji v ochozech hodně potřebovat!

Utkání začíná ve středu 24. června od 17:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák

Delegát: Kabyl, Andrejs