Slavia vyhrála zaslouženě, řekli hráči

FK Jablonec SK Slavia Praha
0:2
FORTUNA:LIGA, 12. kolo ne 6. 10. 2019, 18:00

Včerejší duel mezi Jabloncem a Slávií hodnotili v pozápasových rozhovorech stoper Tomáš Břečka a útočník Martin Doležal, oba se shodli, že Slavia je v současnosti nejlepší tým v lize a na Střelnici svou kvalitu potvrdila.

Tomáš Břečka: Rozhodla kvalita Slavie

Prohráli jsme 0:2. Co podle tebe rozhodlo?

Samozřejmě kvalita Slavie. Bylo vidět, že nedají zadarmo míč. Hrají od brankáře, rozehrávají to a míč zbytečně nenakopávají. Většinou nás rychlým pohybem přečíslí a jdou do tlaku. Je to nejlepší mužstvo v lize.

V první půli jste s nimi hráli celkem vyrovnanou partii, ale ve druhé jste dostali dva góly. Co rozhodlo o vaší porážce?

Dobrý výkon soupeře. V první půli se nám ještě dařilo hrát, co jsme chtěli, ale asi od 60. minuty jsme byli u všeho o krok později a to si myslím, že rozhodlo.

Slavia naposledy sehrála vyrovnanou partii s Dortmundem. Jak těžký to je v současné době soupeř?

Po dvanácti kolech jsme na těžšího soupeře nenarazili a to hovoří o všem. Všichni viděli, že s Dortmundem mohli klidně i vyhrát.

Dneska vám chyběla trojice hostujících hráčů ze Slavie. Jak to ovlivnilo váš výkon?

Já si myslím, že ani moc ne. Ti kluci, kteří je zastoupili, mají svou kvalitu a vůbec nehráli špatně.

Doma nejste zvyklí na tak bouřlivou atmosféru, jakou tady předvedli fanoušci Slavie, kteří přijeli ve velkém počtu díky vstřícnému kroku Jablonce.

Nejsme, ale fotbal se hraje pro lidi a jsme rádi, že tady byli. Fanoušci Slavie vždycky udělají hezkou atmosféru a pak se všem hraje líp.

Za stavu 0:2 jste měli dvě největší šance. Neměli jste hrát od začátku odvážněji?

Já si myslím, že ne. Možná jsme měli líp vyřešit brejky, kterých jsme moc neměli, ale něco tam bylo.

Zpočátku hrál u Slavie na hrotu útoku rychlý Tecl, pak tam přišel důrazný Škoda. Zaznamenali jste nějaký rozdíl?

Žádný rozdíl tam nebyl, protože stejně balony na dlouhého Škodu nenakopávali. Stále hráli rychlý fotbal s přihrávkami odzadu.

Martin Doležal: Myslím, si, že se nemáme za co stydět

Co podle tebe rozhodlo o vaší porážce?

Rozhodlo to, že Slavie byla prostě lepší. My jsme se asi do 73. minuty drželi, ale neměli jsme tam skoro žádnou šanci, až na tu Jovovu v první půli, kdy si nepohlídal ofsajd a pak ještě jednu. Kdyby si ten ofsajd Jovo pohlídal a velkou šanci proměnil, tak jsme vedli 1:0 a možná bychom Slavii pozlobili. Ale ta potvrdila svoji kvalitu a hrála si svoji hru.

Nicméně jste se Slavií v prvním poločase hráli poměrně vyrovnanou partii. Co se stalo s vaší hrou po poločase?

Slavie dobře kombinovala a my jsme byli hodně bez balonu, jen běhali a síly ubývaly. Ale spíš nás zlobilo doplnění do útoku. Asi jsme se až moc báli, protože jsme si dvakrát, třikrát přihráli, potom to zkazili a museli se rychle vracet.

Zvýšili jste aktivitu až za stavu 0:2. Proč to nešlo dříve?

Něco už jsem naznačil. Ztráty balonu a malá aktivita dopředu. Když potom prohráváte se Slavií 0:2, tak už nemáte co ztratit a proto ta naše větší odvaha. Dneska nám to díky kvalitě soupeře nešlo.

Ukázala tady Slavia, že je momentálně nejlepším mužstvem v Česku?

Určitě. Mají nadupaný kádr a ta jejich kvalita je obrovská. Hrají vyrovnanou partii s předními evropskými mužstvy a to mluví za vše.

Ty si měl vpředu hodně těžkou práci, byl si tam odříznutý.

Je to tak. Škoda, že jsme to víc nedoplňovali, hlavně v druhé půli. Byly tam odražené balony, které jsme nezískávali. Proti Slavii bychom museli předvést nadstandardní výkon, ale jinak si myslím, že jsme se docela drželi a hra nebyla až tak špatná. Ale těch pár šancí jsme nevyužili.

Jak moc scházeli hostující hráči ze Slavie?

Bohužel nemohli hrát, to je takovej českej nešvar. Chtěli jsme se s tím nějak vyrovnat, ale Slavia prostě hrála dobře. Ale hráči, kteří za ně hráli, odvedli dobrej výkon.