Souboj tabulkových sousedů ČFL vyzněl pro Brozany

FK Jablonec SK Sokol Brozany
1:3
FORTUNA ČFL B, 9. kolo so 25. 9. 2021, 10:15

V zápase tabulkových sousedů třetiligové ČFL mezi Jabloncem B a Sokolem Brozany byli v sobotu v Břízkách úspěšnější hostující fotbalisté. Svěřenci bývalého reprezentanta Jiřího Němce si odvážejí na Litoměřicko všechny body po výhře 3:1.

Jablonec bojoval už před zápasem s obsazením postu stoperů a situace se ještě více zdramatizovala v 7. minutě sobotního zápasu, když musel ze hřiště zraněný Koblížek. „Byla to velká komplikace, protože Franta nás držel několik zápasů,“ přiznal domácí kouč Jaroslav Vodička.

V úvodu minul jabloneckou šibenici Padrubský, domácí zahrozili hlavičkou Diviše po rohovém kopu. Po deseti minutách hry rozezvonil tyčku za Vajnerem Tichý. S Jindráčkovým pokusem ze střední vzdálenosti si poradil pozorný brankář Vajner. Šance si vypracovali i domácí, Werani sklepl míč hlavou na malé vápno k Torfiqovi, jenže ten taktéž hlavou netrefil odkrytou branku! Pak se do vápna vřítil Werani sám, ale výborný obranný zákrok předvedl Padrubský.

Skore se v Břízkách měnilo až v závěru prvního poločasu. Tichý nejdříve centrem ve 41. minutě našel v jabloneckém vápně Chukwuma a ten hlavou poslal hosty do vedení. Jen o dvě minuty později napřáhl před naším vápnem Jindráček a jeho povedená střela o tyčku skončila v síti a zajistila hostujícímu celku dvoubrakové poločasové vedení!

Domácí se zpět do zápasu dostali kontaktní brankou šest minut po změně stran, když míč od brankové čáry z velkého úhlu dostal ranou pod břevno zkušený Diviš! Další příležitosti zahodili Torfiq a Daníček. Jablonečtí se ale záhy sami připravili o lepší výsledek. Střídající Podzimek totiž v 62. minutě zasáhl v našem vápně jednoho z hráčů soupeře kopačkou do obličeje a rozhodčí Zadinová nařídila penaltu, kterou Šup s přehledem proměnil a navýšil vedení Brozan na 1:3.

Jablonec ještě zahrozil sraženou střelou Munzara. Tutovku měl na noze i Werani, když k němu propadl míč po standardce, jenže nechal vyniknout jen brankáře Švejdu! Podobně neefektivně si vedl i střídající Kinčl. Jablonečtí tak musejí zkousnout druhou porážku na domácím stadionu v letošní sezoně. „Soupeř byl fotbalový a zkušený, ale měli jsme si s tím poradit. Nehráli jsme dobře. Když už snížíme na 1:2, tak si necháme dát třetí branku z penalty. Když vidím hrát třeba Munzara, tak jemu nemůžu říct ani půl slova. Ale některé individuální výkony byly špatné. Byli jsme naivní, střídající hráči to měli oživit, ale já jsem oživení neviděl. Vypadli nám stopeři, a to je problém. Nemáme to kým nahradit,“ lamentoval jablonecký kouč Jaroslav Vodička. Jeho svěřenci se už v úterý ve státní svátek znovu představí doma, tentokrát budou v Břízkách hostit od 11 hodin B-tým Hradce Králové.

FK Jablonec B – SK Sokol Brozany 1:3 (0:2)

Branky: 50. Diviš - 42. Chukwuma, 44. Jindráček, 62. Šup (pen.)

Sestava: Vajner – Diviš, Koblížek (7. Werani), Břenek (Štěpánek), Černák (46. Podzimek) – Haitl, Munzar, Rozkovec, Daníček, Nykrín (63. Kinčl) - Torfiq